“The Irishman”in yapımcısı Niels Juul, tamamen NFT’ler tarafından finanse edilen bir film yapmayı umuyor

“The Irishman”in yapımcısı Niels Juul, tamamen NFT’ler tarafından finanse edilen bir film yapmayı umuyor

“The Irishman”in yapımcılığını üstlenen Hollywood’un baş yapımcısı Niels Juul, değiştirilemez tokenlar (NFT’ler) ile bir filme fon sağlama umuduyla NFT Studios adında yeni bir girişim kurdu.

Girişimin ilk filmi “A Wing and a Prayer”, 1998’de bir microlight uçakla dünyayı dolaşan ilk adam olan Brian Milton’ın gerçek hikayesine dayanacak. Filmin yapımına Malta ve Londra’da başlaması bekleniyor. 

Guardian’ın aktardığı bilgilere göre Juul, NFT satışları yoluyla kamu ve kurumsal yatırımcılardan 8 milyon ABD Doları ile 10 milyon ABD Doları arasında para toplamayı umuyor.

Bir şirket açıklamasına göre Londra’da listelenen NFT Investments ile bir anlaşma yapıldı. Juul yaptığı açıklamada, “Dijital platformların hızlı yükselişi nedeniyle geleneksel film finansmanı ve mülkiyet yollarının kökten söküldüğü eğlence sektöründe büyük bir geçişin ortasındayız.” Dedi.

İcra Kurulu Başkanı Jonathan Bixby, “’A Wing and a Prayer’ gibi yeni bir uzun metrajlı filmin NFT’lerle finanse edilmesi, gelecekte yeni film ve medya içeriğinin üretimi hakkında düşünmede devrim yaratacak. NFT Studios bu alanda lider bir rol oynamaya hazırlanıyor” dedi.

NFT Investments‘tan yapılan açıklamada, “Böyle bir üründe NFT yatırımcılarından büyük bir iştah görüyorum.” İfadeleri kullanıldı.

NFT Studios, web sitesinde yılda altıya kadar film geliştireceğini ve üreteceğini2 açıkladı. Bunların yarısının zaten geliştirmenin son aşamalarında olduğunu ve sınırlı diziler yapacağını söyledi. Ek olarak NFT Studios, kendi içerik portföyünü finanse edeceğini dile getirdi.