The Giving Block, şirketin yıllık raporunda kripto para bağışlarının %1558 arttğını duyurdu

The Giving Block, şirketin yıllık raporunda kripto para bağışlarının %1558 arttğını duyurdu

Kripto para bağış platformu The Giving Block, şirketin yıllık raporunda 2021 senesinde bağışların %1.558 arttığını duyurdu.

Giving Block’un kripto bağış hacmi 2021‘in her çeyreğinde arttı ve bağış başına ortalama 10.455 ABD Doları değerinde kripto ile toplam bağışta 69 milyon ABD Dolarını aştı.

Kripto para birimlerinin benimsenmesi her geçen gün arttığı için The Giving Block gibi kâr amacı gütmeyen kuruluşlar, hayırsever blok zinciri yatırımcılarına daha rahat erişim sağlıyorlar.

Bunun yanında NFT bağışları da ortaya çıkmaya başladı. NFT projeleri, sanatçıları ve platformları tarafından 12,3 milyon ABD dolarından fazla bağışla, kripto para alanında dikkate değer bir eğilim yaşandı.

Giving Block ayrıca geçen yıl Crypto Giving Pledge girişimini başlattı ve 100’den fazla hayırsever kripto sahibi, kripto kazançlarının en az %1‘ini her yıl hayır kurumlarına bağışladı.

The Giving Block’ta kripto para bağışlarını kabul eden kâr amacı gütmeyen kuruluşların sayısı %900 artarken, 2021’de çevre savunuculuğu kuruluşu Greenpeace gibi kuruluşların dijital para birimi madenciliğiyle ilgili çevresel endişeleri öne sürerek Bitcoin’i kabul etmeyi bıraktığını da belirtmekte fayda var.

Aktarılan bilgilere göre 2021 senesinde en çok bağışlanan kripto para Ethereum olurken, onu piyasanın amiral gemisi Bitcoin izledi.