Bitcoin HaberleriHaberler

”The Bitcoin Standard” Kitabının Yazarı, Çin’in BTC Baskısının Muhtemel Sonuçları Hakkında Konuştu

En çok satan ''The Bitcoin Standard'' kitabının yazarı, Çin tarafından dayatılan Bitcoin üzerindeki mevcut baskının olası sonucuyla ilgili görüşlerini aktardı.

The Bitcoin Standard” kitabı 25 dilde satışa sunulmuş ve büyük ilgi görmüştü. Kitabın yazarı Saifedean Ammous, Kitco News’den David Lin ile Çin hükümetinin Bitcoin’e yönelik baskısı hakkında konuştu.  Ammous, bu gibi durumların her zaman aynı şekilde sona erdiğini söyledi.

“Bitcoin’in geri dönme kabiliyeti var”

Lin, Ammous’a Çin hükümeti Bitcoin madencileri ve yatırımcılarına yaptırım uygulamaya devam ederse, Bitcoin fiyatına daha fazla ne olabileceği konusunda fikrini sordu.

The Bitcoin Standard’ın yazarı, birincil kripto para birimi Bitcoin’in küresel finansal sisteminin küçük bir parçası olarak kaldığı sürece, uzun vadede BTC konusunda iyimser olduğunu söyledi.

Genel olarak Bitcoin’in çeşitlilikle büyüdüğüne ve bu nedenle, Çin veya diğer ülkelerdeki düzenleyiciler tarafından BTC’yi çökertme girişimlerinin, BTC’ye büyük geri dönüş fırsatı sağladığına inanıyor.

Ammous, 2017’deki ilk Çin kripto yasağı ve G7‘nin BTC’ye karşı olumsuz tutumlarını kamuya açık bir şekilde paylaşmasını örnek göstererek, Bitcoin’de büyük olumsuz olayların meydana geldiği birçok vakaya atıfta bulundu.

Bahsedilen tüm olaylardan sonra durumun Bitcoin’in sonu gibi göründüğünü ancak ilerleyen zamanlarda BTC’nin büyük bir geri dönüş yapacağını söyledi.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu