Tezuka Osamu’nun Astro Boy NFT’leri OpenSea’de açık artırmayla satıldı

Tezuka Osamu’nun Astro Boy NFT’leri OpenSea’de açık artırmayla satıldı

Efsanevi Japon manga sanatçısı Tezuka Osamu‘nun ilk kez 1952’de yayınlanan ve çok sevilen “Astro Boy” u NFT (fungible token) koleksiyonlarına dönüştürüldü ve bunlardan biri Opensea’da açık artırmaya çıkarıldı.

Tokyo’nun yardımıyla Tezuka Productions ilk resmi NFT sanat projesini başlattı. Astro Boy NFT dijital sanatının eşsiz bir parçası, bugün OpenSea’de açık artırmaya çıkarıldı. Aktarılan bilgilere göre açık artırma 18 Aralık’ta sona eriyor.

Pazartesi günü, mozaik müzayedesinden önce “Producer Art NFTS” adlı bir Astro Boy NFT koleksiyonu satıldı. 0.08ETH (yaklaşık 310 ABD Doları) olarak belirlenen bir fiyatla, bin NFT hissesi bir saat içinde alıcı buldu.

Bu arada, NFT projesinin resmi Twitter hesabı, koleksiyoncuları DECENSEA’DA satılan sahte NFT’LER konusunda uyardı.

Japon pop kültürü ikonu Tezuka Osamu, Astro Boy, Phoenix ve Black Jack gibi yaratıcı ama gerçekçi hikayelerle “manga tanrısı” olarak lanse ediliyor.

Tezuka Productions, Astro Boy’un ardından farklı NFT’leri de üretmeyi planlıyor. Tezuka’nın çalışmalarındaki mesajlar doğrultusunda, projeden elde edilen net gelirin %20‘si UNICEF’E ve çocuklar için diğer yerel yardım kuruluşlarına bağışlanacak.

Bu yılın başlarında, ilk yayını 1983‘e dayanan “ Kuzey Yıldızının Yumruğu ” adlı bir başka ünlü mangadan NFT koleksiyonları da hayranlardan olumlu tepkiler aldı ve yayınlandığı gün 418 satış gerçekeşti.