Tether (USDt) Nedir, Avantajları Nelerdir? Her Şeyiyle Tether (REHBER)

Tether (USDt) Nedir, Avantajları Nelerdir? Her Şeyiyle Tether (REHBER)

Lider stabilcoin projesi Tether (USDt), 2015 senesinde Tether Limited şirketi tarafından piyasaya sürüldü. Tether, ERC-20, Omni ve TRC20 protokolüne bağlı blok zinciri üzerinden işlem gerçekleştirmektedir.

Tether (USDT), ABD dolarının dijital versiyonu olarak nitelendirilmektedir. Değeri her zaman 1 USDt = 1 Dolar olacak şekilde sabittir.

Şirket, piyasada yer alan her bir Tether (USDt) kripto para birimi karşılığında kasasında 1 ABD doları tutmaktadır. Kullanıcılar Tether (USDt) bakiyelerini blok zinciri sistemi ile transfer edebiliyorlar. Bunun yanında ERC-20 blockchain sistemine uygun sanal cüzdanlarda koruyabilmekteler.

Tether (USDt), kripto para borsalarında Dolar cinsinden işlem yapabilme imkanı sunmaktadır.

Bitcoin blockchain sisteminde ayrılma olan Omni Layer ile destekleniyordu, ancak Omni Layer blockchain ağı istenileni karşılayamadı. Bunun üzerine ERC-20 ve TRC20 sistemlerine geçiş yapılmaya başlandı.

Tether (USDT) Madenciliği Nasıl Yapılır?

Tether nedir tether avantajları nelerdir

Güncel verilere göre 10.000‘den fazla kripto para birimi projesi bulunuyor. Bu kripto para birimlerinden bazılarının madenciliği yapılabilirken, bazılarında bu işlem mümkün değildir.

Tether (USDt) kripto para biriminin de madenciliği yapılamamaktadır. Tether Limited şirketi tarafından her bir Tether’e karşılık 1 dolar olacak şekilde piyasaya sürülmektedir.

Tether Hangi Borsalarda Bulunuyor?

2015’den peri piyasada varlığını sürdüren Tether’ı (USDt) yerli ve yabancı pek çok borsada bulabilirsiniz. Coinin alım-satım işlemlerini yapabileceğiniz yabancı borsalar şunlardır:

 • Icrypex
 • Binance
 • KuCoin
 • Huobi Global
 • Gate.io
 • Kraken
 • FTX
 • Bitfinex

Türkiye’de, Türk Lirası ile Tether (USDt) satın almak sanılanın aksine çok daha kolay ve hızlı bir işlemdir. Teknik bir bilgiye ihtiyaç duyulmadan rahatlıkla Tether (USDT) satın alabilirsiniz. Coinin alım-satım işlemlerini yapabileceğiniz yerli borsalar şunlardır:

 • Paribu
 • BTCTurk
 • Bitexen
 • Bitci

Tether (USDt) Güvenliği

Tether (USDt), 6 seneyi aşkın süredir piyasada var olan lider stabilcoin projesidir.

Tether Limited şirketi, piyasadaki her bir USDt coin için rezervlerinde itibari para, nakit veya diğer yatırım varlıklarından bulundurmaktadır.

Tether Piyasa Verileri

Tether piyasa verileri

Tether piyasa verileri

Tether son 24 saatte %0.02 arttı. Coin, 78.144.194.055 USD canlı piyasa değeri ile mevcut CoinMarketCap sıralaması 3. sırada yer alıyor. Bunun yanında 78.113.427.986 USDT dolaşım arzına sahip.

Tether, Yanlış Algılara Işık Tuttu

Tether, geçtiğimiz günlerde yeni bir video ile kripto para topluluğunun karşısına çıktı. Şirket, yapmış olduğu paylaşımda yanlış algılara değindi.

Bunun yanında, suç faaliyetlerini ve güvenlik tehditlerini engellemeye çalışmak için düzenleyici kurumlarla iş birliği yapıldığını vurguladı.

Dijital Altın Olarak Nitelendirilen Tether Gold

Tether gold

Dünyanın en büyük stablecoin projesinin arkasındaki şirket olan Tether, geleneksel varlıklara yönelmeyi tercih ediyor. Şirketin açıklamasına göre Tether Gold (XAU) hem Ethereum’da hem de TRON’da mevcut.

Tether Gold, bir onsluk altını temsil etmektedir. Şirket, tokeni fiziksel altın saklama konusunda doğrudan kontrolü garanti eden tek altın destekli coin projesi olarak tanımlıyor.

Tether Limited‘in duyurusuna göre tüm XAU ₮ tokenleri, güvenlik konusunda sınıfının en iyisi olan ve büyük önlemlerle korunan İsviçre’deki bir kasada saklanıyor.

Sosyal Medyada Tether

Twitter: https://twitter.com/Tether_to

Facebook: https://www.facebook.com/tether.to

Linkedin: https://www.linkedin.com/company/tether

Web Site: https://tether.to/en/