Tether, Stabilcoin Şeffaflığı Konusunda Politikacılarla Çalışma Sözü Verdi

Tether, Stabilcoin Şeffaflığı Konusunda Politikacılarla Çalışma Sözü Verdi

Tether, paylaşmış olduğu tweetlerde, kripto para ekosisteminde stabilcoinlerin nasıl işlediğine dair politikacıların ilgisini takdir ettiğini söyledi:

“Bu sektörü inşa etmek için işbirliği içinde çalışmamız çok önemli. Tether, blok zinciri teknolojisinin öncüleri ve yenilikte lider olarak, müşterilerin uygun şekilde korunmalarını ve başarılı olmak için ihtiyaç duydukları araçlara sahip olmalarını sağlamaya kendini adamıştır” 

Blockchain Derneği hükümet ilişkileri direktörü Ron Hammond, Pazartesi günkü  tweet’lerinde, stablecoin ihraççılarının Coinbase, Gemini, Circle, Paxos, TrustToken, Centre, Binance US ve Tether olduğunu söyledi. “Bu muhtemelen yaklaşan bir duruşmanın işaretidir” diye tweet attı.

Komite,  mektuplarda  Başkan’ın Finansal Piyasalar Çalışma Grubu’nun son raporunda belgelendiği gibi, stabilcoinlerin yatırımcı koruma riskleri oluşturduğunu ve çeşitli piyasa bütünlüğü endişelerini artırdığını dile getirdi.

Komite, stablecoin ihraççılarından temel satın almalar, para basma süreci, sınırlamalar ile ihraç ve geri ödeme verileri dahil olmak üzere belirli bilgiler sunmalarını istedi. 

Ayrıca onlardan şirketin belirli itfa seviyelerinin stabilcoinin ABD dolarına dönüştürülebilirliği de dahil olmak üzere nasıl etkileyeceği veya şirketin finansal durumunu nasıl etkileyeceği hakkında yaptığı dahili incelemeleri  özetlemelerini istedi.

Stabilcoin şirketlerinin bu sorulara 3 Aralık’a kadar yanıt vermeleri gerekiyor. Daha geçen ay Tether, USDT stablecoin’inin tamamen karşılık gelen fiat para birimleri tarafından desteklendiğine dair “doğru olmayan veya yanıltıcı” iddialar nedeniyle ABD Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) tarafından 41 milyon ABD Doları para cezasına çarptırıldı

Tether daha sonra CFTC’nin “Tether’in mevcut operasyonlarıyla ilgili hiçbir sorun bulunmadığını” ve “hizmet şartları Şubat 2019’da güncellendiğinde bu sorunların tamamen çözüldüğünü” iddia etti.