Tether, Şeffaflıkla Sektöre Liderlik Etmeye Devam Ediyor

Tether, Şeffaflıkla Sektöre Liderlik Etmeye Devam Ediyor

Tether Holdings Limited, geçtiğimiz günlerde yalnızca rezervlerinin bileşimini içermekle kalmayıp aynı zamanda senetlerin ve mevduat sertifikalarının derecelendirmelerinin ve vadelerinin net bir dökümünü sağlayan son üç aylık güvence görüşünü kullanıma sundu.

Bağımsız bir muhasebe firması olan Moore Cayman tarafından tamamlanan tasdik, tüm Tether tokenlerinin şirketin rezervleri tarafından tam olarak desteklendiğini doğruluyor.

30 Eylül 2021 tarihi itibarıyla Konsolide Rezerv Raporu’na göre, 30 Haziran tarihinden itibaren ihraçlar yoluyla Tether ekosistemine giren yeni paranın tamamına yakını nakit ve banka mevduatlarında tutulmuş veya hazine bonolarına yatırılmıştır.

Ayrıca, senet yatırımlarında yüzde olarak net bir düşüş olduğunu göstermektedir. Senet maruziyetindeki azalma, Tether’in yatırım politikası ve risk çerçevesi ile tutarlıdır. Tether, önümüzdeki aylarda bu tür yatırımları azaltmaya devam etmeyi taahhüt ediyor.

Güvence görüşünü ve Konsolide Rezerv Raporunu buradan okuyabilirsiniz.

Tether Baş Teknoloji Sorumlusu (CTO) Paolo Ardoino konu hakkında şunları söyledi:

“Bu tasdikin en başından beri söylediğimizi tekrar doğruladığını paylaşmaktan gurur duyuyoruz: Tether tokenleri her zaman tam olarak desteklenmiştir”

Deneyimli bilgisayar uzmanı Ardoino konuşmalarının devamında ”Tether’i küresel finansal sisteme daha demokratik ve şeffaf erişim sağlama taahhüdüyle başlattık. Devam eden taahhüdün bir parçası olarak bu tasdiki paylaşmaktan memnuniyet duyuyoruz.” İfadelerini kullandı.