Altcoin HaberleriHaberler

Tether, ABD Adalet Bakanlığının Radarına Girdi!

ABD Adalet Bakanlığı, Tether yöneticilerinin banka dolandırıcılığı yapıp yapmadığına dair bir soruşturma başlatıyor.

Tether, önceki davaları ve sorunları atlattıktan sonra düzenleyiciler tarafından daha fazla incelemeyle karşı karşıya kaldı.

ABD Adalet Bakanlığı (DOJ), Tether (USDT) yöneticilerinin banka dolandırıcılığı yapıp yapmadığına dair geniş çaplı bir soruşturma başlatıyor.

Uzmanlara göre potansiyel bir ceza davasının kripto para birimi endüstrisi için geniş etkileri olabilir. Adalet Bakanlığı’nın soruşturması, yıllar önce Tether’in hala gelişmekte olduğu zamanlarda meydana gelen olaylara odaklanıyor.

Federal savcılar, özellikle Tether’in işlemlerin kripto ile bağlantılı olduğunu bankalardan gizleyip gizlemediği konusunda endişeli görünüyor

[affiliate_news2 id=”4363″]

Soruşturma cezai suçlamalarla sonuçlanırsa, bu ABD’nin para birimlerine yaklaşımında emsal teşkil edebilir. Şu anda, tüm Bitcoin işlemlerinin yarısından fazlasını destekleyen yaklaşık 62 milyar dolarlık USDT dolaşımda.

Şirket yaptığı açıklamada, “Tether, işbirliği ve şeffaflık taahhüdümüzün bir parçası olarak ABD Adalet Bakanlığı (DOJ) dahil olmak üzere kurumlarla rutin olarak açık diyaloga sahiptir” dedi.

Özel haberler,her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Coin bilgi sayfamızdan canlı fiyat takibine hemen başlayabilirsiniz!

 

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu