Bitcoin HaberleriHaberler

Tesla’nın En büyük Rakiplerinden Biri Olan Fisker, Bitcoin’e Yatırım Yapmacağını Söyledi

Elektrikli araç şirketi Fisker'in CEO'su çevresel sorunları gerekçe göstererek, Bitcoin ile ödeme almayı planlamadıklarını söyledi.

Fisker’in CEO’su tıpkı Tesla gibi çevresel sorunları gerekçe göstererek, Bitcoin ile ödeme alma veya ödemeye izin verme planlarının olmadığını belirtti.

Şirketin CEO’su Henrik Fisker, Fisker Automotive’in BTC kripto para birimi ile etkileşime girmesini şimdilik düşünmediklerini ifade ediyor.

Yakın zamanda yapılan bir röportajda, başarılı yönetici artan çevresel endişeleri vurguladı. Fakat bunun tersini düşünen pek çok kişi bulunuyor. Bitcoin’in dönüştürülebilir enerji kaynakları ile üretilmesine sıcak bakan birçok kurumsal firma mevcut.

Fisker Bitcoin Furyasına Dahil Olmayacak

SpaceX CEO’su Elon Musk son dönemlerde kripto para piyasasında büyük çalkantılara neden olsa da, aslında en büyük Bitcoin sahiplerinden biridir. Bu senenin başlarında Tesla tam 1.5 milyar değerinde BTC satın aldığını dile getirmişti.

Kurucu ortak ve CEO Henrik Fisker, geçtiğimiz günlerde şirketin BTC ödemelerini satın alabileceği veya etkinleştirebileceği varsayımlarını reddetti . Fisker’ın konu hakkındaki açıklamaları şu şekilde:

“Beş sene sonra Bitcoin kripto para biriminin ne olacağını kimsenin öngörebileceğini sanmıyorum. Bu noktada, BTC’nin ne olduğu beni gerçekten rahatsız etmiyor. “

Tesla’nın kripto para birimlerine olan ilgisi herkes tarafından biliniyor. Ancak en büyük rakiplerinden biri olan Fisker Automotive‘in böyle bir planı yok.

Enerji Tüketimi Önemli Bir Konu

Henrik Fisker ve bir Fisker Araba. Kaynak: CarAndDriver
Henrik Fisker
Fisker, Bitcoin’den uzak durma planlalarının gerekçesi olarak Tesla ile aynı fikre sahip. Bildiğiniz gibi Musk’ın şirketi , “çevre sorunları” sebebiyle ürünleri için BTC transferleri almayı durduracağını söylemişti. Henrik fisker da BTC hakkında şu ifadeleri kullandı:

”Bunun sürdürülebilir bir çözüm olduğunu düşünmüyorum. Çevre dostu değil ve biz bunu yapmayız. “

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu