Bitcoin HaberleriHaberler

Fundstrat Analisti Tom Lee’ye Göre Tesla Şirketinin Bitcoin Kararı BTC için Oyunu Değiştirici Olabilir

Fundstrat Global Advisors'ın yönetici ortağı Tom Lee'ye göre, Tesla şirketinin Bitcoin kararı coin için olumlu etkiler yaratabilir.

Tesla şirketinin Bitcoin kararı son zamanlarda kripto para piyasasının en çok tartışılan konularından biri olmuştu. Fundstrat Global Advisors’ın yönetici ortağı Tom Lee bu karara karşı farklı bir bakış açısı sergiledi.

Ünlü analist, Tesla’nın çevresel kaygılar nedeniyle Bitcoin ödemelerini aniden askıya almasının coin için olumlu olabileceğine inanıyor.

Tesla Şirketinin Bitcoin Kararı BTC’nin Çevreye Daha Dost Olmasını Sağlayabilir

Lee, Insider ile yaptığı bir röportajda Tesla tarafından vurgulanan Bitcoin eksikliklerinin, dijital varlığın çevreye daha dost olmasını sağlayabileceğini savunuyor.

Tom Lee konu hakkında şu açıklamalarda bulundu:

İnsanları Bitcoin konusunda olumsuz etkileyeceğini sanmıyorum, ancak insanların dijital varlıklar tarafından yaratılan sorunlara odaklanmasını sağlayacak. Bunu, Bitcoin endüstrisinin yenilenebilir enerjilere veya iş kanıtı sağlamanın daha verimli yollarına odaklanması için bir eylem çağrısı olarak görmek muhtemelen daha iyidir. “

Tesla, geçen hafta yaptığı açıklamada, Bitcoin madenciliği ve işlemleri için fosil yakıtların artan kullanımı konusundaki endişelerini dile getirdi. 

Elektrikli otomobil üreticisi, sorun çözüldüğünde Bitcoin ödemelerini kabul etmeye devam edeceğini de söz verdi. Şirket konu hakkında şu ifadeleri kullanmıştı:

“Tesla herhangi bir Bitcoin satmayacak. Madencilik işlemleri daha verimli bir enerjiye geçer geçmez bunu tekrar kullanmayı planlıyoruz.”

Tesla’nın ödeme aracı olarak kullanımını durdurmasından bu yana Bitcoin değerinin yaklaşık % 20’sini kaybetmesine rağmen Lee, amiral gemisi kripto para biriminin fiyat hedefini % 25 yükseltti.

Fundstrat’ın yönetici ortağı ve araştırma başkanı, yaptığı tahmine göre, Bitcoin’in 2021’in sonunda 125.000 Dolar’a ulaşmasını bekliyor.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu