Tesla CEO’su, Neuralink’in uzun vadede Metaverse’den daha iyi olduğunu düşünüyor

Tesla CEO’su, Neuralink’in uzun vadede Metaverse’den daha iyi olduğunu düşünüyor

Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk kripto para teknolojilerine yönelik ilgisi ile biliniyor. Ancak Metaverse ve Web 3 ekosistemine hiçbir destek göstermedi.

Metaverse ve sanal gerçeklik (VR) hakkında konuşan Musk, sanal bir dünyada yaşamak için fiziksel dünyayı terk etmek zorunda kalacağı bir gelecek görmediğini söyledi.

Kişisel bir deneyim paylaşarak, sanal gerçeklik kulaklıklarının video oyunları oynarken hareket hastalığını tetikleme eğiliminde olduğunu ekledi. Musk diyor ki:

“Uzun vadede, sofistike bir Neuralink sizi tamamen sanal gerçekliğe sokabilir. Sanırım meta veri evreninde kaybolmaktan çok uzağız, bu kulağa biraz modası geçmiş bir kelime gibi geliyor.”

Elon Musk, bilgisayarlar aracılığıyla fiziksel yetenekleri geri yüklemek ve geliştirmek için insanlara beyin implantları yerleştirmeyi amaçlayan bir nöroteknoloji şirketi olan Neuralink’i kurmuştu.

Başarılı iş adamının açıklamalarına bakılacak olursa metaverse alanına pek sıcak bakmıyor:

“Şu anda zorlayıcı bir metaverse durumu göremiyorum veya Web 3, gerçeklikten daha fazla pazarlama gibi geliyor. Anlamadım, belki anlarım ama henüz anlamadım.”

Musk ayrıca insanların sanal gerçeklik başlıklarından hiç ayrılmak istemeden dolaşmayı tercih etmeyeceklerini de vurguladı.