Tesla CEO’su Elon Musk, Dogecoin Fiyatını Keskin Bir Şekilde Yükseltti

Tesla CEO’su Elon Musk, Dogecoin Fiyatını Keskin Bir Şekilde Yükseltti

2021 yılına kadar büyük bir ilerleme kaydeden meme tabanlı bitcoin rakibi Dogecoin, Elon Musk’ın Doge’un artık Tesla’yı satın almak için kullanılabileceğini açıklamasının ardından ciddi bir yükseliş yaşadı.

Milyarder Elon Musk, sosyal medya platformu Twitter üzerinden ”Dogecoin ile Tesla satın alınabilir” duyurusunda bulundu.

Dogecoin fiyatı, geçen yıl Mayıs ayında belirlenen doge başına yaklaşık 70 sentlik zirvesinden çok aşağıda yer alıyor. DOGE, Musk’ın Tesla’nın dogecoin desteğini açıklayan tweet’inden hemen sonra yaklaşık %30 arttı, ancak o zamandan beri hafifçe düştü.

Popüler kripto para birimi Dogecoin şu anda %12,71 yükselişle 0,19 dolardan işlem görüyor. Diğer köpek temalı kripto para birimi olan Shiba Inu (SHIB) ise düşüş eğilimi gösteriyor.

Shiba Inu şu anda %2,71 düşüşle 0,000031 dolardan el değiştiriyor. Floki Inu ise %8,17 gerilemeyle 0,0000712 dolardan kendine alıcı buluyor.

Köpek temalı kripto para birimleri arasında en dikkat çeken Dogecoin oldu. Popüler kripto para birimi uzun süre durgun kaldıktan sonra yatırımcısının yüzünü güldürmeye başladı.