Tesla CEO’su, ABD Senatosu’nun daha iyi birine ihtiyacı olduğunu söyledi

Tesla CEO’su, ABD Senatosu’nun daha iyi birine ihtiyacı olduğunu söyledi

Elon Musk ile Senatör Elizabeth Warren arasındaki tartışma, Warren’ın servet vergisi koymakta ısrar etmesiyle başladı. Üstelik Warren bu konuda dünyanın en zengin adamı Musk ile başlamak istiyor.

Musk, Warren’ın Amerikalılara “derinden berbat bir yalan” sunduğunu ve Senatörü düzenli vergi mükelleflerini serbest bırakmakla suçladığını söyledi.

Bloomberg, bu yıl Tesla Ceo’sunun vergi olarak 10 milyar doların üzerinde ödeme yapması gerektiğini bildirdi, bu yüzden Tesla hisselerinin  bir bölümünü bunu karşılamak için sattı.

Ayrıca Musk, Warren’a ABD Senatosu ve Massachusetts Eyaletinin “daha iyisini hak ettiğini” tweetlediği için son derece kızgın görünüyor.

Warren son zamanlarda, stablecoinleri sık sık dolandırıcılığı içeren ve tüketicilere herhangi bir koruma sağlamayan bir alan olarak görüyor.

Sen Warren ve Musk arasındaki tartışma 14 Aralık’ta başladı. Bu tartışmanın birincisi Musk’un Forbes tarafından ”2021 yılının kişisi” olarak seçilmesiyle gerçekleşti.

Warren yorumunda, “Yılın Kişisi” nin de herkesle birlikte vergi ödemesini sağlamak için vergi kanununu değiştirmeyi önerdi.