Kripto Para Piyasası

‘Tesla boğası’ndan pozitif yapay zeka yorumu

Yapay zeka kontaklı çip talebiyle gelir iddiasını epey üst çeken ve bu sayede 1 trilyon dolarlık değerlemeye yaklaşan Nvidia ünlü yatırımcılardan olumlu yansılar almaya devam ediyor.

Ark Investment CEO’su Cathie Wood paylaştığı tweette Nvidia’in yapay zeka çağına güç vermeye devam edeceğini öngördü. Wood şirketin “eğrinin önünde fiyatlandığını” belirtti.

Nvidia yakaladığı yapay zeka rüzgarını yeni eser tanıtımlarıyla sürdürmek istiyor. Pazartesi günü Nvidia CEO’su Jensen Huang, iki saatlik sunumunda teknoloji şirketlerine ChatGPT gibisi yapay zeka uygulamaları yaratmalarını kolaylaştıracak süperbilgisayar platformu açıklamıştı.

Huang, yapay zeka teknolojilerinde yaşanan gelişmelerle birlikte bilgisayar kodlamaya giriş için çıtanın dramatik bir biçimde düşeceğini öngörerek “Yeni bilgisayar çağının dönüm noktasına ulaştık. Artık herkes programcı” açıklamasını yaptı.

Nvidia, yapay zeka vazifelerini yerine getiren çiplere olan yüksek talebi münasebet göstererek, geçtiğimiz hafta mevcut çeyrek için analistlerin varsayımlarının 4 milyar dolar üzerinde satış hasılatı beklentisi açıklamıştı. Bu beklenti sonrası şirket 1 trilyon dolar değerlemeye yaklaşarak en bedelli çip üreticisi olmuştu.

Kaynak: Bloomberg HT

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu