Bitcoin HaberleriHaberler

Tesla Bitcoin İle Ödeme Kararını Kaldırınca Büyük Tepki Aldı

Tesla ve CEO'su Elon Musk tarafından yapılan şok edici açıklama, kripto para birimini adeta ele geçirdi.

Elon Musk’ın sahibi olduğu Tesla Bitcoin ile ödeme kabul etme kararını kaldırdı. Bu duyuru sonrası BTC büyük bir düşüş yaşadı. Ünlü milyarder dünyanın dört bir yanından büyük tepki gördü.

Tesla Bitcoin Kripto Para Birimine Ne Zaman İlgi Duymaya Başladı?

Topluluğun yorumlarına geçmeden önce Musk’ın Bitcoin ile geçmişini kısaca gözden geçirelim. Bu durum oldukça tartışmalı bir konu oldu.

Milyarder , 2021’in başlarında aniden düşüncelerini değiştirmeden ve yıllar önce herhangi bir pay almadığı için pişmanlık duymadan önce BTC’nin değerlerini sorguluyordu . 

Kısa bir süre sonra, işlettiği şirketlerden biri olan Tesla, 1.5 milyar dolarlık Bitcoin satın aldı. Satın alma işlemi Ocak 2021’de gerçekleşti.

Musk, birincil kripto para birimi konusunda önemli ölçüde olumluydu ve hatta Peter Schiff’e karşı bir Twitter tartışmasında BTC’i savundu.

Tepkiler Çığ Gibi Büyüdü

Takip eden haftalarda Tesla , elektrikli araçları için bir ödeme yöntemi olarak BTC’yi ekledi ve fonları nakite dönüştürmek yerine Bitcoin’de tutacağını söyledi.

Saatler önce Musk’dan gelen açıklamalara göre Tesla Bitcoin ödemelerini durdurdu. Bunun yanında varlığın yüksek enerji tüketimini neden olarak gösterdi.

Fiyatlar da sert düşüş yaşandı. Bitcoin günde 12.000 dolardan fazla değer kaybetti ve iki ayın en düşük seviyesine ulaştı. Musk, Twitter ve benzeri platformlarda adeta topa tutuldu.

 

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu