Terra’nın Mirror protokolü, topluluğu yönetişim saldırısına karşı uyarıyor

Terra’nın Mirror protokolü, topluluğu yönetişim saldırısına karşı uyarıyor

Halka açık blok zinciri ağı Terra, şirket içi bir sentetik varlık protokolü olan Mirror’da resmi bir yönetim anketi aracılığıyla devam eden bir dolandırıcılık saldırısını doğruladı.

Mirror’a göre, saldırgan Mirror’ın resmi web sitesinde bir dolandırıcılık durumunda topluluk havuzunun dondurulmasını öneren bir kamu anketi başlattı.

Bilgisayar korsanı ankette olumlu bir çoğunluk elde etmeyi başarırsa, bilgisayar korsanının adresine 25 milyon MIR tokeni ( yazım sırasında 24.1 milyon dolar değerinde ) gönderilecek.

Anket 211’in oylama sonuçları. Kaynak: mirrorprotocol.app

Yukarıdaki ekran görüntüsünün kanıtladığı gibi, Mirror’ın toplumu uyarmak için proaktif yaklaşımı, ‘Hayır’ oylarının sayısında önemli bir artış sağladı.

Kripto para alanındaki araştırmalarıyla tanınan WuBlockchain’e göre saldırgan, Solana ile işbirliği talebi kılığına girerek, topluluk fon havuzundan 25 milyon MIR tokenini etkin bir şekilde çalmaya çalışan ”Teklif 185’i” başlattı.

Saldırganın anketi 1 Ocak’a kadar oylamaya açık kalacak. Ancak Mirror ekibi, dikkatsiz yatırımcıları uyarmak için Anket 212‘yi başlattı:

“211 anketi kendisine 25.000.000 MIR gönderiyor. Topluluk fonlarını gönderen herhangi bir ankete HAYIR OY VERİN.”