Terra (LUNA), Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Çıktıktan Sonra Shiba Inu’yu (SHIB) Geçti

Terra (LUNA), Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Çıktıktan Sonra Shiba Inu’yu (SHIB) Geçti

Terra blok zincirinin temelini oluşturan yerel staking tokeni LUNA, bugün erken saatlerde tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 64.87 Dolar’a ulaşmayı başardı.

Coinmarketcap tarafından sağlanan verilere göre, kripto para birimi son 24 saatte %14 arttı. En son fiyat artışı nedeniyle, LUNA’nın piyasa değeri 25 milyar doları geçti.  

Mike Novogratz destekli kripto para birimi şimdi Shiba Inu (SHIB) den daha değerli olacak. İki token, CoinMarketCap’te sırasıyla 12. ve 13. sırada yer alıyor.SHIB

Terra, çeşitli fiat para birimlerine sabitlenmiş bir dizi algoritmik sabit para sunan blok zinciri platformudur. Yerel LUNA tokeni, bu sabit paraların fiyat istikrarını sağlamaktan sorumludur. 

LUNA fiyatı, TerraUSD (UST) stablecoin’inin büyümesinden faydalanıyor. Doğrulayıcılar, işlemleri doğrulayabilmek için Luna’yı paylaştırıyorlar. Token ayrıca çeşitli yönetişim kararlarına oy vermek için kullanılıuor.

DeFi Llama tarafından sağlanan verilere göre Terra, kilitli toplam 12,84 milyar dolarlık akıllı sözleşme pazarında %4,69 paya sahip.

Eylül ayının sonlarında Terra, diğer blok zincirlerle birlikte çalışabilirliği sağlayan ve çok beklenen Columbus-5‘i piyasaya sürdü.