Terra, 7,5 Milyon LUNA Tokenin Yakılmasıyla Yeni Listelemenin Ortasında 100 Doları Geçti

Terra, 7,5 Milyon LUNA Tokenin Yakılmasıyla Yeni Listelemenin Ortasında 100 Doları Geçti

Terra LUNA 24 Aralık’ta 101.50 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Ek olarak Terra smart stake verilerine göre, son beş günde yaklaşık 7,5 milyon LUNA tokeni yakıldı.

İşlem Görünümü
Kaynak: TradingView Grafikleri

CoinGecko verilerine göre, Terra’nın yerel tokeni LUNA’nın fiyatı, bir haftada %55 artışla 100 doların üzerinde işlem görerek istikrarlı bir şekilde yükseldi. 

LUNA ayrıca Aralık ayından bu yana %132.6 ve yıllık %21.508 arttı. Popüler kripto paranın şu anda toplam piyasa değeri 36.58 milyar dolar ve en büyük 10 kripto projesi arasındaki yerini koruyor.

Smartstake'den Terra Analytics
Terra Analytics, Kaynak: SmartStake

DefiIlama verilerine göre, Terra (LUNA), fiyatta tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaşmanın yanı sıra, toplam 21 milyar dolarlık değer ile rekor seviyelere ulaştı .

Aralık ayının başında, Terra’nın TVL’si 11.9 milyar dolar civarındaydı ve bir aydan kısa bir sürede %100’e yakın bir artışa işaret ediyor. 

Bu, kullanıcıların staking ödüllerini almak için protokole önemli miktarda fon kilitlediğini gösterebilir. TVL açısından, Terra şu anda Ethereum’un altında ve Binance Smart Chain’in üzerinde en büyük ikinci DeFi ağı olarak yer alıyor.

Bunların yanında Kripto borsası Binance, 24 Aralık’ta TerraUSD’yi (UST) listeleyeceğini ve UST/BTC, UST/BUSD ve UST/USDT ticaret çiftleri için açık ticaret yapacağını duyurdu.