Bitcoin HaberleriHaberler

Tennessee Şehri Vergi Ödemelerinde Bitcoin Kabul Etmeyi Düşünüyor

Belediye Başkanı Scott Conger, Jackson'ı büyük bir kripto para birimi merkezine dönüştürmeye kararlı

Belediye Başkanı Scott Conger bugün yaptığı açıklamada, Tennessee eyaletinin sekizinci en büyük şehri olan Jackson’ın vatandaşlarının emlak vergilerini Bitcoin ile ödemesine izin vermeyi planladığını duyurdu.

 

Lazer gözler” akımına katılan politikacı farklı bir Tweet’te doların değer kaybetmesiyle ilgili endişelerini dile getirdi:

Neden enflasyonu kabul ediyoruz? Neden federal hükümetimizden daha fazlasını talep etmiyoruz? 2 yılda %6.3. Her yıl dolarımız değersiz oluyor.

 Kripto devrimine öncülük edecek!

Conger, Nisan ayında Jackson’un ekonomisinin arkasına kripto paraları entegre etmek için kolları sıvadı ve aynı ay içinde blockchain görev gücünü kurdu.

Conger, bu yılın başlarında Bitcoin’de vergi toplayan ve belediye çalışanlarına en büyük kripto para biriminde ödeme yapma önerisini öne süren Miami belediye başkanı Francis Suarez’in uygulamalarını takip ediyor.

[affiliate_news2 id=”3977″]

Francis Suarez’de geçen ay, Çin’den kaçan madencileri ağırlayarak Miami’yi büyük bir madencilik merkezine dönüştürme niyetini de dile getirdi.

Tennessee ve Florida dışında, Texas ve Wyoming de kendilerine büyük kripto para merkezleri kurmak için çalışmalara başladılar.

Özel haberler,her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Coin bilgi sayfamızdan canlı fiyat takibine hemen başlayabilirsiniz!

 

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu