Tennessee Milletvekili Jason Powell, Devletin Kriptolara ve NFT’lere Yatırım Yapmasına İzin Verilmesini Önerdi

Tennessee Milletvekili Jason Powell, Devletin Kriptolara ve NFT’lere Yatırım Yapmasına İzin Verilmesini Önerdi

Tennessee Milletvekili Jason Powell tarafından yasama meclisine bir yasa tasarısı sunuldu. Tennessee‘nin yasama meclisinde sunulan yasa tasarısı, onaylanması halinde eyalet ve diğer belediyelerin kripto para birimilerine ve NFT‘lere yatırım yapmasına izin verecek.

Kamuya açık kayıtlara göre House Bill 2644, 2 Şubat’ta tanıtıldı ve özetine göre “bir ilçeye, belediyeye veya eyalete kripto para birimi, blokajlar ve takas edilemez tokenlere yatırım yapma yetkisi veriyor.” Bunu, eyalet yasalarının izin verilen yatırımlara ve ilçeler söz konusu olduğunda, “boş fonların” izin verilen kullanımına ilişkin kısımlarını değiştirerek yapabilir.

LegiScan‘a göre önlem, Powell’ın sunduğu tasarı ileride değerlendirilmek üzere Meclis Finansmanı, Yöntemler ve Araçlar Komitesi içindeki bir alt komiteye havale edildi. Bu önlemin ne kadar destek alacağı şu anda belirsiz.

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: Shiba Inu Brezilya’da 2. Kez Bir Borsada İşlem Görmeye Başladı

Powell ayrıca, onaylanması halinde kripto para birimi ve blok zincirine odaklanan bir çalışma komisyonu oluşturacak ayrı bir önlem getirdi.

Kamuya açık kayıtlar, 2022’nin devlet düzeyinde, kripto odaklı mevzuat için kayda değer bir yıl olabileceğini ve son zamanlarda Arizona‘da Bitcoin‘i yasal ihale ilan etme çabasına dikkat çekildiğini gösteriyor; ancak bu çabanın ABD Anayasası‘nın hükümleri göz önüne alındığında yasal teklifin başarılı olması pek mümkün değil.