Teksas, Kripto Para Madencilerinin Akın Etmesi Nedeniyle Elektrik Şebekesi Yükleri Konusunda Endişeli

Teksas, Kripto Para Madencilerinin Akın Etmesi Nedeniyle Elektrik Şebekesi Yükleri Konusunda Endişeli

Oldukça büyük bir enerji kaynağı olan Teksas’ta, Bitcoin madenciliğinin devletin elektrik şebekelerine gereksiz yere yük olabileceğine dair endişeler var.

Yerel medya KHOU’ya göre, eyaletin ERCOT elektrik şebekesi yöneticisinin artan yükü kaldırma konusunda endişeleri mevcut. Bundan dolayı Teksas’ı üs olarak seçen birçok madencilik firması için ufukta kara bulutlar dolaşmaya başladı.

Çin, bu yılın başlarında sektör üzerindeki baskısını yoğunlaştırdığı için Teksas, Çinli kripto madencileri için önemli bir destinasyon oldu.

Şirketin o zamanki başkan yardımcısı Alejandro De La Torre, Çin’de önemli operasyonları olan büyük bir madencilik havuzu olan Poolin’in madencilik operasyonunu aktif olarak Çin’den ABD’ye taşıdığını ve bazı yöneticilerini Teksas’a taşıma çabalarıyla devam ettiğini söyledi.

De La Torre, o sırada ABD’nin her yerinde büyük oyuncuların anlaşma arayışında olduğunu ve birçok küçük madencinin makinelerini sattığı için, çıkışın tam kapsamını oluşturmanın biraz zaman alacağını söyledi.

Teksas, kripto para madenciliği için dostane bir devlet olarak ortaya çıktı. 5 Haziran’da eyalet valisi Greg Abbott, Teksas’ta blok zincirini genişletmek için bir ana plan oluşturacak yasayı duyurdu.

Abbott kendisini kripto yasası teklifinin bir destekçisi olarak tanımladı ve şunları söyledi: “Kripto giderek daha fazla işlemler için kullanılıyor ve bir yatırım olarak ana akım olmaya başlıyor. Teksas buna öncülük etmeli.”

Mayıs ayında Çinli kripto para madenciliği şirketi BIT Mining, Teksas’taki bir kripto madenciliği tesisine 25,7 milyon ABD Doları yatırım yaptığını duyurdu.

Elektrik şebekesi şirketi, yerel medyaya kripto para madenciliği gelişmelerini izlediğini ve bunların şebeke üzerindeki potansiyel etkilerini değerlendirdiğini söyledi.