HaberlerKripto Para Haberleri

Teksas, Devlet Bankalarının Bitcoin Tutmasına İzin Verecek

Teksas Bankacılık Departmanı, eyalet tarafından lisanslı olan bankaların kripto para saklamasına izin veriyor.

Teksas Bankacılık Departmanı, yeterli protokollere sahip olmaları kaydıyla, devlet bankalarının müşterilerin adına kripto para birimi depolayabileceğini doğrulayan bir bildirim yayınladı.

Bu gelişme, kripto para birimi şirketleri ve kullanıcıları için büyük bir zafer gibi görünüyor. Departmandan yapılan açıklama şu şekilde:

“Bir bankanın sunmayı seçeceği sanal para saklama hizmetleri, bankanın uzmanlığına, risk değerlendirmesine ve iş modeline bağlı olacaktır. Örneğin, banka müşterinin kendi sanal para birimi üzerinde doğrudan kontrolü elinde tutmasına ve yalnızca kopyalarını saklamasına izin vermeyi seçebilir. Alternatif olarak, banka müşterinin sanal para birimini doğrudan bankanın kontrolüne transfer etmesine neden olabilir. Daha sonra müşteri adına banka tarafından tutulan yeni özel anahtarlar oluşturabilir.”

Bildirim, ilgili bankalara özel anahtarların kopyalarını saklama ve hatta yalnızca bankalar tarafından kontrol edilen cüzdanlara kripto para transferlerini kabul etme seçeneği sunuyor. Bu tür hizmetleri sağlamak için üçüncü taraflarla da ortaklık kurabilirler.

Ek olarak, güven yetkisine sahip bankalar, müşteriye karşı belirli yasal yükümlülükleri olduğu anlamına gelen güvene dayalı saklama hizmetleri sunabilecekler.

Düzenleyici, geçtiğimiz sene buna benzer bir duyuru yapmış ve kripto paralara yeşil ışık yakmıştı. Teksas eyaleti kripto paralar hakkında olumlu adımlar atmaya devam ediyor.

 

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu