Finans HaberleriHaberler

Taylandlı XSpring Capital, Geleneksel ve Dijital Finans Arasında Köprü Kurmak İçin 225 Milyon Dolar Topladı

Taylandlı şirketler ve milyonerler, geleneksel ve dijital finans arasında köprü kurmayı amaçlayan XSpring Capital'i finanse etti.

Yatırım yönetimi şirketi XSpring Capital, geleneksel ve dijital varlık ürünlerini birleştiren finansal pazarının gelişimini hızlandırmak için Tayland’daki ortaklarıyla büyük bir finansman turu başlattı.

Firma, Amerika Birleşik Devletleri’ne genişletilmiş bir platform getirmeyi umuyor. Yapılan duyuruya göre, Tayland emlak firması Sansiri, yerel sigorta şirketi Viryah ve Taylandlı özel yatırımcı Mongkol Prakitchaiwattana ile ortaklık yoluyla 225 milyon dolar toplandı.

XSpring Capital eskiden Seamico Securities olarak biliniyordu. XSpring Capital, geleneksel ve dijital finans piyasalarında faaliyet göstermesini sağlayan tüm ticari lisanslara sahip.

Asya’nın dijital yatırım pazarında yükselen bir lider olarak kendini lanse eden firma, Tayland ve Güneydoğu Asya’daki müşterilere menkul kıymet komisyonculuğu, yatırım danışmanlığı ve sigortacılık dahil finansal ve yatırım hizmetleri sunuyor.

XSpring Capital, Amerika Birleşik Devletleri merkezli varlık yönetimi firması Elevated Returns’ün yan kuruluşu olarak biliniyor. Şirket, blockchain teknolojisini kullanarak geleneksel finans varlıklarını dijitalleştirme konusunda uzmanlaşmıştır. 

Elevated Returns’ün Kurucusu ve Başkanı Stephane De Baets, ABD’de benzer bir platform geliştirme olasılığı hakkında yorum yaptı:

“XSpring’in Tayland’da muazzam bir başarıya sahip. Şu anda, Amerika Birleşik Devletleri’nde benzer operasyonlara başlamak için gerekli lisansları almaya çalışıyoruz.”

Tayland hükümeti, kripto para hesabı açmak isteyenler için katı bir KYC prosedürü uyguluyor ve perakende yatırımcılar için kripto ticaret faaliyetlerini sınırlamaya dair birkaç hamle yaptı .

Tayland Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun son kısıtlamasında DeFi’yi hedeflediği ve ilgili faaliyetlerin lisans gerektirebileceği bildiriliyor.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu