Altcoin HaberleriHaberler

Tayland Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, Meme Tokenleri ve NFT’leri Yasakladı

Yasaklar, memden ilham alan paralar ve borsa tarafından verilen tokenlar dahil olmak üzere dört farklı token türünü kapsayacak.

Tayland Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından yapılan düzenleme kapsamında meme tokenler arasından lider konumda yer alan Dogecoin’in de etkileneceği belirtildi.

Tayland’daki dijital varlık borsalarının yeni düzenlemeye uymak için 11 Temmuz’a kadar süreleri olduğu söylendi.

Tayland Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), borsaların belirli türdeki tokenlerle işlem yapmasını yasakladığını duyurdu.

Yasakların, mem tabanlı tokenleri ve NFT’leri etkileyeceği ifade edildi. Tayland düzenleyicisi, bu tür dijital varlıklardaki spekülasyonları caydırmayı amaçlıyor ve bunların hiçbir amacı olmadığına inanıyor.

Yasak ayrıca 2013 senesinde şaka amaçlı olarak yaratılan Dogecoin’i (DOGE) de kapsıyor. Şaka amaçlı bir altcoin statüsüne rağmen DOGE, 2021’de kendi sınıfında pazar lideri haline geldi. Genel piyasaya göre de en değerli altıncı kripto para birimi oldu.

Dijital varlık borsalarının yeni düzenlemelere uymak için 30 günü olduğu bildiriliyor. Yasak 11 Haziran’da yürürlüğe girdi.

Taylan Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, kurallara uyulmamasının tokenin listeden çıkarılmasına neden olacağını belirtti.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu