HaberlerKripto Para Haberleri

Tayland, En Son Düzenlemelerinde DeFi’yi Hedef Alacak

Tayland'ın finansal düzenleyicileri, kripto para birimi endüstrisini düzenlemeye yönelik son çabalarında merkezi olmayan finansı hedef alacak.

Tayland’ın finansal düzenleyicileri, kripto para birimi endüstrisini düzenlemeye yönelik son hamlelerinde gözlerini merkezi olmayan finansa çevirdi.

Bangkok Post’un 1 Haziran’daki raporuna göre Tayland’ın Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Defi ilgili tüm faaliyetlere yakın zamanda mali regülatörden bir lisans zorunluluğu getirecek.

SEC, kripto para hizmetlerini içeren DeFi protokollerini hedefleyeceğini özellikle belirtti. En son düzenleyici baskı, Pazar günü popüler yerel kripto borsası Bitkub tarafından Tuktuk Finance için yerel tokenin piyasaya sürülmesinden sonra geldi.

SEC, ilk kez DeFi’yi özel olarak hedef aldı ve şunları söyledi:

“Dijital tokenlerin ihracı Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından yetkilendirilmeli ve denetlenmelidir. İhraççının Dijital Varlık Kararnamesi kapsamında lisanslanan token portalları aracılığıyla bilgileri vermesi ve madeni paraları sunması gerekiyor.”

Ava Advisor’ın CEO’su Niran Pravithana, yayınlanan pek çok sahte token olduğu ve suçluların Telegram gibi mesajlaşma uygulamalarında saklanabileceğini belirtti.

Tayland’da kripto kullanımı, Kasım ayından bu yana neredeyse %600‘lük bir artışla patlama yaşıyor . The Defiant‘ın geçtiğimiz yıl ülkenin “merkezi olmayan finans” anahtar kelimesi için arama trafiği açısından dünya çapında ikinci sırada yer aldığını bildirdi.

Düzenleyiciler, Mayıs ayında KYC gereksinimleriyle yeni kripto para borsa hesabı oluşturmayı engelleme planlarını açıkladılar. Tedbir ayrıca yabancı yatırımcıların yerel kimlik kartlarını güvence altına alamadıkları için Tayland borsalarına erişmesini de önleyecek.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu