Taraftar tokenlerin piyasa değeri Haziran’dan bu yana %60’ın üzerinde arttı

Taraftar tokenlerin piyasa değeri Haziran’dan bu yana %60’ın üzerinde arttı

Taraftar token piyasası bu yıl büyük ölçüde değer kazandı ve Haziran ayından bu yana toplam piyasa değeri açısından 157 milyon dolar civarında arttı.

Büyük taraftar token web sitesi FanMarketCap’ten alınan verilere göre, tüm hayran tokenlerinin piyasa değerinin şu anda 417 milyon doların biraz üzerinde olduğu tahmin ediliyor.

Bu, 2021 Haziran ayının ortalarında kaydedilen 260 milyon dolarlık toplam değerden neredeyse %60,4 daha fazla. Taraftar token piyasasının günlük işlem hacmi ise 270,2 milyon dolar olarak kayıtlara geçti.

FanTokenStats’a göre, en değerli hayran tokenlerinden bazıları, büyük fan token sağlayıcısı Socios tarafından verilen ve Chiliz blok zinciri altyapısına dayanan Paris Saint Germain (PSG) ve Manchester City’yi (CITY) içeriyor.

PSG’nin piyasa değeri 49 milyon doların biraz üzerindeyken, CITY’nin piyasa değeri 38 milyon dolar. Socios and Chiliz’in kurucusu ve CEO’su Alexandre Dreyfus, Socios ve Chiliz’in hayran token ekosistemindeki tüm hayran tokenlerinin şu ana kadar 250 milyon dolara satıldığını söyledi.

Taraftar tokenlerinin ve sosyal tokenlerinin pazar büyüklüğünün önümüzdeki beş yıl içinde 10 milyar dolara çıkacağı tahmin ediliyor.

Taraftar tokenleri, sahiplerine kulüp kararlarında oylama, ürün tasarımları, ödüller ve ayrıca spor kulüpleri ve müzik fan kulüplerindeki diğer hayran katılım deneyimleri dahil olmak üzere bir dizi üyelik avantajı sağlayan dijital para birimi biçimidir.

Dreyfus, hayran tokenlerinin kripto para birimleri değil, dijital varlıklar olduğunu vurguladı: “Bir şey satın almak için hayran tokenlerini harcayamazsınız, hayran avantajlarından yararlanmak için hayran tokenlarına sahip olabilirsiniz.” Dedi.