HaberlerKripto Para Haberleri

Çinli E-ticaret Devi Taobao, Alışveriş Festivalinde NFT Satıyor

Dünya çapında NFT'lere olan talep doyumsuz görünüyor.

Alibaba’nın sahibi olduğu Çinli çevrimiçi alışveriş platformu Taobao, ana firmasının her sene yapılan Taobao Maker Festivali’ne NFT’leri de dahil etti.

Bir basın açıklamasına göre, blockchain tabanlı bir geliştirme platformu olan Near Protocol ile işbirliği yapan Taobao, genç bir sanatçı olan Huang Heshan’ın sanat eserlerini sergiliyor.

Huang’ın sanat eseri, “Mr. Toorich,” Huang tarafından tasarlanan sanal bir karakter. Eserler sadece Taobao üzerinden satın alınabiliyordu.

Huang, Bay Toorich’in hikayesini geliştirmeye devam etmekten ve gelecekte NFT ile ilgili daha fazla ürün denemekten heyecan duyduğunu dile getirdi. Near Protocol Asya başkanı Amos Zhang, yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“NFT’ler koleksiyon pazarını değiştiriyor ve giderek daha fazla NFT tutkunu alana adım atıyor”

Alibaba Group, NFT’leri ilk kez araştırmıyor. Çin’in en büyük ödeme uygulamalarından biri olan Alibaba üyesi Ant Group’un bir ürünü olan Alipay, Haziran ayı sonlarında dört parti NFT sanat eseri sattı.

Alipay tarafından binlerce Yuan’a satılan sanat eserlerinden biri, ikinci el ürünler uygulaması olan Xianyu’da görüldü, ancak hızlı bir şekilde kaldırıldı.

[affiliate_news2 id=”4121″]

Ant Group birimi Antchain, NFT sanat eserlerinin başarılı satışından sonra, iş medya kuruluşu Caixin tarafından yayınlanan bir rapora göre, ” NFT’ler birbirinin yerine geçemez veya bölünemez, bu da onları Bitcoin gibi kripto para birimlerinden temel olarak farklı kılıyor” şeklinde bir açıklama yaptı.

Özel haberler,her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Coin bilgi sayfamızdan canlı fiyat takibine hemen başlayabilirsiniz!

 

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu