HaberlerKripto Para Haberleri

T-Mobile, 100 Milyon Müşteriyle İlgili Veri Hackini Araştırıyor

Bilgisayar korsanının, çalınan bilgilerin bir kısmını 6 BTC'e (286.000 Dolar) satmayı planladığı iddia ediliyor.

ABD merkezi telekom devi T-Mobile, 100 milyondan fazla kullanıcıyı tehlikeye atmış olabilecek büyük bir veri ihlali iddiasını araştırıyor.

15 Ağustos’ta yayınlanan bir rapor, bilgisayar korsanının T-Mobile sunucularından 100 milyondan fazla müşteri hakkında veri elde ettiğini iddia ediyor.

Bilgisayar korsanı, bazı verileri teslim etme karşılığında 6 BTC istiyor. Bu da mevcut fiyatlarla yaklaşık 287.000 dolara tekabül ediyor.

Sosyal güvenlik numaraları, telefon numaraları, isimler, fiziksel adresler, benzersiz IMEI numaraları ve ehliyet bilgilerini içeren verilerin bir kısmı yayınlanmaya başlandı.

Hacker, şu anda verilerin çoğunu özel olarak sattıklarını, ancak BTC fidyesi karşılığında 30 milyon sosyal güvenlik numarası ve sürücü belgesi içeren bir veri alt kümesini teslim edeceğini söyledi.

Bir T-Mobile sözcüsü, şirketin “bir yeraltı forumunda yapılan iddiaların farkında olduğunu” ve “geçerliliklerini aktif olarak araştırdığını” söyledi. Ek olarak “Şu anda paylaşacak farklı bir bilgimiz yok” ifadelerini kullandı.

Özel haberler,her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Coin bilgi sayfamızdan canlı fiyat takibine hemen başlayabilirsiniz! Daha fazla kripto para haberi için: Kripto Para Haberleri

 

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu