HaberlerKripto Para Haberleri

Dijital Varlık Bankası Sygnum, Merkeziyetsiz Finansa Giriş Yapıyor

İsviçre'de faaliyet gösteren Sygnum Bank, Aave, Aragon, Curve, Maker, Synthetix ve Uniswap dahil olmak üzere bir dizi merkezi olmayan finans (DeFi) Token’ları arasında alım satım işlemlerini başlatıyor

Sygnum, dünya çapında faaliyet gösteren bir dijital varlık şirketidir. Banka, bağımsız olarak kontrol edilen, ölçeklenebilir ve geleceğe yönelik düzenlenmiş bir platform niteliği taşıyor.

Dijital varlık bankası Sygnum resmi web sitesi üzerinden bugün yaptığı açıklamada önde gelen merkezi olmayan finans (DeFi) tokenları, Aave, Aragon, Curve, Maker, Synthetix, Uniswap ve 1inch Network için alım-satım ve saklama hizmetleri başlatacağını duyurdu.

Sygnum’un bu önemli genişleme planları, merkezi ve merkezi olmayan finans (DeFi) arasında köprü kurma hedefinde büyük bir adım olarak görülüyor.

Sygnum Bank’ın iş birimleri başkanı Thomas Eichenberger yakın zamanda yaptığı bir röportajda, “Bu, dijital varlık alanında çeşitli getiri yaratan ürünleri etkinleştirme yolculuğumuzun bir sonraki adımıdır” ifadelerini kullandı. Eichenberger, konu hakkında açıklamalarına şöyle devam etti:

“DeFi alanındaki yenilikler, finans sektöründeki mevcut geleneksel kullanım durumlarının çoğunu dönüştürme potansiyeline sahip. Ayrıca, sürekli düşük faiz ortamında, müşterilerimiz için çok çekici getiri profilleri sunan yeni, son teknoloji dijital varlık ürünleri ve hizmetleri oluşturma fırsatları da sunuyor.”

Aave CEO’su Stani Kulechov ise konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Sygnum’un kurumsal düzeyde saklama hizmetleri sunması, müşterilerin dijital varlık ekosistemine katılmasını kolaylaştırıyor. Geleneksel bankacılık dünyasını merkezi olmayan finansla birleştirmek amacıyla devam eden işbirliğini dört gözle bekliyoruz” dedi.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu