SushiSwap baş teknik sorumlusu ayrıldıktan sonra SUSHI fiyatı %20 arttı

SushiSwap baş teknik sorumlusu ayrıldıktan sonra SUSHI fiyatı %20 arttı

SushiSwap CTO’su Joseph Delong, bugün istifasını açıkladı. Delong, istifa kararının Sushi camiasının çıkarına olduğunu belirtti:

“Şu anda meydana gelen kaosun, DAO’yu radikal bir yapısal dönüşüm olmadan bir zamanlar olduğundan çok daha fazla gölgede bırakacak bir çözümle sonuçlanması pek olası değil.”

Kasım ayında sızdırılan bir ekran görüntüsü, Delong’un diğer önemli geliştiricilerden biri olan Maki’nin çekirdek ekipten ayrılıp danışmanlık rolü üstlenip üstlenmeyeceğini sorduğu bir anket gösterdi.

Delong, Maki’nin görevden alındığına ve topluluğun mevcut çekirdek ekibi desteklemediği takdirde istifa etmekle tehdit edildiğine yönelik iddiaları yalanladı.

Delong ayrıca, çekirdek üyelere her birine 200.000 SUSHI tokeni (o zamanlar yaklaşık bir milyon dolar değerinde) ödemek için bir teklif sundu, ancak bu oylamayı geçmedi.

DAO’nun yeniden yapılandırılması için başka bir teklif sunuldu. Halen değerlendirme aşamasında olan teklif, projeyi yönetmek için daha resmi bir kurum kurulmasını ve fonların harcanması için daha fazla şeffaflık sağlanmasını öneriyor.

Token fiyatları son birkaç saat içinde %20‘ye kadar yükseldiği için istifa kararı SUSHI yatırımcılarının onayını almış görünüyor.

CoinGecko’ya göre SUSHI, birkaç saat önce gün içi en düşük seviye olan 5.69 Dolar’dan 6.82 Dolar’a yükseldikten sonra şu anda 6.27 Dolar’dan işlem görüyor.