Surge Copper, Berg yatağında güçlü sondaj sonuçları bildirdi

Surge Copper, Berg yatağında güçlü sondaj sonuçları bildirdi

VANCOUVER – Surge Copper Corp. (TSXV: SURG) (OTCQB: SRGXF) (Frankfurt: G6D2), British Columbia’daki Berg bakır-molibden yatağındaki yeni bir sondaj deliğinden elde edilen değerli analiz sonuçlarını açıkladı. Şirketin 2023 sondaj programının ikinci sondajı olan BRG23-244, yalnızca 12 metre derinlikten %0,36 bakır muadili derecesinde 548 metre mineralizasyon kesişerek alandaki kaynak genişletme potansiyeline işaret etti.

Sondaj sonuçları, %0,61 bakır muadilinde 30 metrelik daha yüksek dereceli bir kısım de dahil olmak üzere %0,46 bakır muadili derecelendiren 108 metrelik bir alt aralık ile yüzeye yakın yüksek dereceli bir süperjen sülfit zonu ortaya çıkardı. Daha aşağıda, sondaj yüksek molibden düzeylerine sahip bir bölgeyle kesişti ve 79 metrelik bir aralıkta %0,085 molibden derecelendirmesi verdi.

Bu bulgular, Surge Copper’ın Berg yatağının daha derin özelliklerini manaya, metalürjik testler için gereç sağlama ve potansiyel olarak çıkarılan kaynakları daha yüksek inanç kategorilerine yükseltme eforlarının bir modülüdür. Toplam 639 metre derinliğe ulaşan sondaj, sondaj yoğunluğunun düşük olduğu bir alanda 200 metrelik bir boşluğu doldurmak için stratejik olarak açıldı ve yatağın uzantısı ve sürekliliği hakkında yeni bilgiler sundu.

Surge Copper CEO’su Leif Nilsson, sondajın birden fazla gayeye ulaştığını ve yatağın sürekliliğini ve keşif potansiyelini gösterdiğini belirterek sonuçlar hakkında optimist olduğunu söz etti. Temmuz sonundan Eylül 2023 başına kadar devam eden sondaj programında toplam 2.077 metre uzunluğunda üç elmas karot deliği açıldı. Kalan sondaj deliği BRG23-245 için analiz sonuçları yakında açıklanacak.

Şirketin Berg projesi, Ootsa Mülkü ile birlikte, altyapısı kurulmuş bir bölgede kritik bir metal bölgesi oluşturuyor. Surge Copper, düşük karbonlu güç teknolojilerine geçiş için çok kıymetli metaller olan bakır, molibden, altın ve gümüşün kıymetli kaynaklarını içeren bu projeleri ilerletmeyi hedefliyor.

Surge Copper’ın Berg projesi için Haziran 2023’te açıklanan birinci Ön Ekonomik Değerlendirmesi (PEA), uzun vadeli emtia fiyatlarına dayalı olarak 2,1 milyar C$ NPV8% ve %20 IRR dahil olmak üzere sağlam iktisada sahip büyük ölçekli, uzun ömürlü bir madencilik projesinin ana sınırlarını çizdi.

Bu makaledeki bilgiler Surge Copper Corp. tarafından yapılan basın açıklamasına dayanmaktadır.

Bu makale yapay zekanın takviyesiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Kaide ve Şartlar kısmımıza bakın.

Kaynak: Investing TR