Super Bowl Reklamları Nedeniyle Coinbase Platformunda Kesinti Yaşandı

Super Bowl Reklamları Nedeniyle Coinbase Platformunda Kesinti Yaşandı

ABD’li kripto para borsası, büyük spor etkinliği olan Super Bowl sırasında reklamını yaptı. Baş Ürün Sorumlusu Surojit Chatterjee, pazarlama hareketinin “şimdiye kadar karşılaştığımızdan daha fazla trafik” oluşturduğunu ve bunun da operasyonları kısaca rahatsız ettiğini söyledi. Bununla birlikte, işlerin hızla kontrol altına alındığına dair güvence verdi.

Diğer kripto borsalarına benzer şekilde Coinbase, hizmetlerini tanıtmak için Super Bowl’un arkasındaki popülerliği ve büyük izleyici tabanını kullandı. Reklam, yayınlandıktan sonra sonra izleyicileri şirketin tanıtım web sitesine yönlendiren renkli, zıplayan bir QR kodundan oluşuyordu.

Ek olarak, borsa 15 Şubat’a kadar kaydolan herkese 15 dolar değerinde ücretsiz bitcoin teklif etti. Kısa bir süre sonra Coinbase, pazarlama çabalarının beklenenden “daha popüler” olduğunu ve platformda kesintiye neden olduğunu açıkladı.

Şirket yöneticilerinden Surojit Chatterjee, Ayrı bir tweet’te kesintinin nedeninin Coinbase’in yaşadığı beklenmedik miktarda trafik olduğunu doğruladı. Ekiplerin trafiği birkaç dakika kısmak zorunda kaldıklarını söyledi.

Coinbase, yılın başından beri kripto alanında ilerliyor. Ocak ayında, NFT satın almayı basitleştirmek için Mastercard ile güçlerini birleştirdi.

Birkaç gün sonra borsa, Tobias Lütke’yi Yönetim Kurulu’nun en yeni üyesi olarak atadı. Geçen hafta Coinbase, varlık yönetimi firmaları için ayrı olarak yönetilen bir hesap (SMA) platformu sunmak için One River Dijital Varlık Yönetimi ile birlikte çalıştı.