Sunoco, NuStar Energy’nin Tamamını 7,3 Milyar Dolar Pahasındaki Paylarla Satın Alacak

Sunoco, NuStar Energy’nin Tamamını 7,3 Milyar Dolar Pahasındaki Paylarla Satın Alacak

NuStar Energy L.P. (NS) payları, şirketin Sunoco LP (SUN) tarafından yalnızca pay senetlerinin değiş tokuş edileceği bir süreçle satın alınacağının açıklanmasının akabinde Pazartesi günü piyasa açılmadan evvel %21’den fazla artış gösterdi. Sürecin toplam kıymeti, üstlenilecek borç da dahil olmak üzere 7,3 milyar dolar.

Bu süreçte NuStar’ın ismi pay senedi sahipleri, sahip oldukları her bir NuStar ismi pay senedi ünitesi için 0.400 Sunoco payı alacaklar. Bu değişim oranı, 19 Ocak 2024 tarihinde sona eren 30 gün boyunca NuStar ve Sunoco payları için günlük hacim yüklü ortalama fiyatların ortalamasına nazaran %24’lük bir artışı temsil etmektedir. Ayrıyeten NuStar’ın son süreç seansının sonundaki pay fiyatına nazaran %31’lik bir artışı temsil ediyor.

Her iki şirketin idare heyetleri, süreç tamamlandıktan sonraki üçüncü yıl itibariyle yıllık en az 150 milyon dolar maliyet tasarrufu sağlaması beklenen süreç için onay verdi. Sürecin 2024 yılının ikinci çeyreğinde tamamlanması planlanıyor.

Sunoco, NuStar’ın A, B ve C Serisi İmtiyazlı Pay Senedi, Sermaye Gibisi Borç, Döner Kredi Mukavelesi ve Alacak Hesapları Finansman Kontratı dahil olmak üzere çeşitli finansal araçlarını yine finanse etmek için 364 gün vadeli 1,6 milyar dolarlık kısa vadeli bir kredi ayarladı.

Satın alma sürecinin tamamlanmasından evvel NuStar, hissedarlarına ismi pay başına 0,212 dolar nakit ödeme yapacaktır.

Bu makale yapay zeka yardımıyla oluşturulmuş ve çevrilmiştir ve bir editör tarafından gözden geçirilmiştir. Daha fazla detay için lütfen Karar ve Şartlarımıza bakın.

Kaynak: Investing TR