HaberlerKripto Para Haberleri

Bitcoin Madencilik Firması Stronghold İkinci Tesisle Kapasitesini Genişletiyor

Stronghold, Pensilvanya'da ikinci bir elektrik santrali satın almaya hazırlanıyor

Pensilvanya merkezli Bitcoin madencilik şirketi Stronghold Digital, eyalette ikinci bir elektrik santrali alarak güç kapasitesini ikiye katlamaya hazırlanıyor.

Firma Salı günü yaptığı açıklamada, Pensilvanya’nın Carbon County bölgesinde 33 dönümlük bir alanda bulunan Panther Creek Fabrikasını satın almak için kesin bir anlaşma imzaladığını söyledi.

Stronghold , satın alma planını geçen ay ABD’de sunduğu 100 milyon dolarlık halka arz açıklamasında zaten belirtmişti. Ancak Salı günü ortaya çıkan yeni bir detay, santralin 80 megawatt üretim kapasitesine sahip olacağını ortaya çıkardı.

Düzenleyici onayları bekleyen anlaşma, Stronghold’un mevcut güç kapasitesini ikiye katlayarak 165 MW’a çıkarmasını sağlayacak.

Stronghold, bu yılın başlarında, 105 milyon doların üzerinde sermaye topladı. Şirketin Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na yaptığı başvuruya göre, mevcut operasyonel madencilik filosu, Bitmain ve Canaan tarafından yapılan hem eski hem de yeni madencilik modellerinden 1.840 adet makineyi kapsıyor.

Açıklamalara göre Stronghold, mevcut Scrubgrass Fabrikasında bulunan 4.170 kWh toplam güç tüketimi ile 85 PH/s hash oranına sahip.

Özel haberler,her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Coin bilgi sayfamızdan canlı fiyat takibine hemen başlayabilirsiniz! Daha fazla kripto para haberi için: Kripto Para Haberleri

 

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu