Bitcoin HaberleriHaberler

Eski ABD Hazine Bakanı Steven Mnuchin: ”Bitcoin almak, Altın veya başka bir varlık satın almaktan farklı değil”

Steven Mnuchin hazine bakanlığından ayrıldıktan sonra Bitcoin'e sıcak bakmaya başladı.

Eski ABD Hazine Bakanı Steven Mnuchin, CNBC’nin “Squawk Box” programında yaptığı konuşma sırasında, “İnsanlar Bitcoin satın almak istiyorsa bu, altın veya başka bir varlık satın almaktan farklı değil.” ifadelerini kullandı.

Bununla birlikte Mnuchin, piyasa değeri açısından en büyük kripto para birimi olan BTC’nin “düzenlenmiş bir dünyada” olması gerektiğini belirtti. Eski bakan konuşmalarına şöyle devam etti:

Bazıları yükseleceğini düşünüyor. Bazı insanlar düşeceğini düşünüyor, ancak bunun için düzenlenmiş bir dünyada olmalı.

Mnuchin, görevden ayrıldığından beri görüşünün biraz değiştiğini kabul ediyor, ancak yine de Bitcoin’i kişisel portföyüne eklemeyeceğini söylüyor:

”Kişisel olarak portföyümde olmasını istemiyorum ama insanlar isterse bu bu gayet normal”

Eski Bakan yine de, Bitcoin’in altında yatan teknoloji olan blok zincirinin, fintech ve finansta birçok kullanım örneğini sağladığı için “gerçekten inanılmaz” olduğunu söylüyor.

[affiliate_news2 id=”3945″]

Hazine sekreteri olarak görev yaptığı süre boyunca Mnuchin, PlanB tarafından yürütülen Şubat 2020 anketinde kripto para birimi için en büyük tehdit olarak tasvir edilmişti.

Mnuchin, Aralık 2020’de, borsaların kendi kendine barındırılan cüzdanlara günde 3.000 dolardan fazla gönderen tüm kullanıcılar hakkında KYC verilerini depolamasını gerektiren tartışmalı bir işlem raporlama teklifi sunmuştı.

Özel haberler,her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Coin bilgi sayfamızdan canlı fiyat takibine hemen başlayabilirsiniz!

 

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu