HaberlerKripto Para Haberleri

Apple’ın Kurucu Ortağı Steve Wozniak, YouTube’a Karşı Açtığı Bitcoin Dolandırıcılığı Davasını Kaybetti

Apple'ın kurucu ortağı Youtube video paylaşım platformunun Bitcoin dolandırıcılığını engelleyemediğini iddia ediyordu.

Apple’ın kurucu ortağı Steve Wozniak, Bitcoin dolandırıcılığı yapıldığı gerekçesiyle popüler video platformu YouTube’a karşı yasal işlem başlatmıştı.

Yaklaşık 1 sene sonra dava sonuçlandı ve Steve Wozniak davayı kaybetti. Yargıtay Yargıcı, video paylaşım platformunun ve ana şirketi Google’ın federal yasalarla korunduğunu söyledi.

Wozniak, YouTube’a Karşı Açtığı BTC Dolandırıcılığı Davasını Kaybetti

Apple’ın kurucu ortağı, çok sayıda dolandırıcılık vakasının ardından YouTube’a karşı harekete geçmeye karar verdi. Suçlular Wozniak‘ın kimliğine büründü ve YouTube’da sayısız kişiyi hedef alan sahte Bitcoin promosyonlarının tanıtımını yaptı.

Wozniak, dünyanın en büyük video paylaşım platformuna karşı dava açmak için hukuk firması Cotchett, Pitre&McCarthy’yi tuttu.

YouTube’un yalnızca bu sahtekarlıkları durdurmakta başarısız olmadığını, aynı zamanda trafik çeken hedefli reklamlar satarak dolandırıcılıkların önünü açtığını savundu.

Santa Clara Ülke Yüksek Mahkemesi Yargıcı Sunil Kulkarni, Çarşamba günü YouTube ve ana şirketi Google lehine karar verdi.

Yargıç, video paylaşım platformunun, kullanıcılar tarafından yayınlanan içeriğin sorumluluğundan çıkartan federal yasalarla korunduğunu söyledi.

Ek olarak Apple’ın kurucu ortağının davasını gözden geçirmek için 30 günü var. Wozniak bu tür dolandırıcılıklara karışan tek ünlü değil.

Elon Musk, Kanye West, Michael Saylor ve Bill Gates’de dolandırıcılar tarafından taklit edilen diğer ünlü isimler olarak biliniyor.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu