HaberlerKripto Para Haberleri

Stephen Curry, Bored Ape NFT’sini 180 Bin Dolara Satın Aldı

Üç kez NBA şampiyonu olan Stephen Curry, Bored Ape dijital sanat eserini satın alarak NFT çılgınlığına katılan en son süperstar oldu.

NFT çılgınlığı güçlenmeye devam ederken, Golden State Warriors’dan Stephen Curry kısa süre önce Twitter’da trend olan Bored Ape NFT’sini satın almak için yaklaşık 180.000 dolar değerinde 55 ETH harcadı.

Stephen Curry, Bored Ape NFT’sini Satın Aldı

Söz konusu NFT, koleksiyon için hazırlanan 10.000 maymundan birine sahip. İlginç bir şekilde bu NFT’ler 3 ay önce yaklaşık 5.000 dolar civarında satılıyordu.

Somurtkan maymunlardan oluşan NFT koleksiyonu, kıyafetler, şapkalar, kürk, yüz ifadeleri ve daha fazlası gibi 170‘in üzerinde farklı özelliğe sahip.

Her NFT’nin kendine has bir özelliği bulunuyor ve Curry’nin maymunu, Bored Ape koleksiyonundaki en nadir parçalardan biri olarak gösteriliyor.

Curry’nin aldığı NFT nadir olduğu için birkaç teklifi tetikledi ve en yüksek teklif 40 ETH (129.692 Dolar) olarak verildi. Ancak satın alan 180.000 dolarlık teklifle Curry oldu.

Bored Ape Yacht Club NFT’leri, CryptoPunk ve ETHRocks ile birlikte son iki ayda en çok satan dijital sanatlardan biri oldu.

BAYC projesi en büyük satışını bu ayın başlarında kaydetti. Geçen hafta birisi OpenSea’de 3749 numaralı Bored Ape için 400 ETH (cari fiyatlarla 1.3 milyon dolar) ödedi ve şu anda 1.500 ETH (4,8 milyon dolar) olarak fiyatlandırılıyor.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu