State Street, 4. çeyrek karlarının beklentileri aşmasıyla 5 milyar dolarlık geri alım başlattı

State Street, 4. çeyrek karlarının beklentileri aşmasıyla 5 milyar dolarlık geri alım başlattı

BOSTON – Önde gelen finansal hizmetler sağlayıcısı State Street Corporation, bugün dördüncü çeyrek çıkar raporuyla birlikte yeni ve değerli bir geri alım programını duyurdu. Yıldan yıla düşüş yaşamasına karşın şirketin üç aylık performansı piyasa beklentilerini aştı ve seyreltilmiş pay başına çıkar (EPS) 2.04 dolara ulaştı.

Boston merkezli kurumun gelirleri ise bu çeyrekte 3,04 milyar dolara geriledi. Fakat şirketin EPS varsayımlarını aşabilmesi, finansal zorlukların ortasında dirençli bir operasyonel duruşa işaret ediyor. State Street’in net gelirinde kayda kıymet bir düşüş yaşandı ve yıllık hissedar net geliri 1,82 milyar dolara geriledi.

State Street, mali sıhhatine ve gelecekteki beklentilerine duyduğu itimadın bir göstergesi olarak, 5 milyar dolar kıymetinde değerli bir yeni geri alım programı açıkladı. Bu atılımın hissedarlar tarafından olumlu karşılanması ve net gelirdeki düşüşe karşın şirketin kıymet sunma konusundaki kararlılığına işaret etmesi olasıdır.

Yönetim altındaki varlıklar (AUM) büyüme göstererek 4,130 milyar dolara ulaştı ve şirketin yatırımcı fonlarını çekme ve yönetme kabiliyetinin devam ettiğini gösterdi. Buna ek olarak, saklama ve idare altındaki varlıklar (AUC/A) 41.810 milyar $ üzere değerli bir sayıya ulaşmıştır. Fiyat gelirleri yaklaşık 2,37 milyar dolarda sabit kalarak firmanın hizmetlerinden elde ettiği istikrarlı gelir akışını destekledi.

InvestingPro İçgörüleri

State Street Corporation’ın yakın vakitte açıkladığı yeni pay geri alım programı ve gelirlerindeki düşüşe karşın EPS kestirimlerini aşma marifeti, hissedar bedeline yönelik stratejik bir yaklaşımın altını çiziyor. State Street’in finansal durumunu daha uygun anlamak için bu InvestingPro Tahlillerini dikkate alın:

Mevcut Piyasa Pahası yaklaşık 23,52 milyar $ ve 2023’ün 3. çeyreği itibariyle son on iki aya nazaran düzeltilmiş F/K Oranı 9,82 olan şirket, kıymet yatırımcılarına hitap edebilecek bir değerleme göstermektedir. Ayrıyeten, State Street’in hissedar getirilerine olan bağlılığı, %3,71’lik güçlü Temettü Getirisi ve finansal istikrarının ve gelecekteki performansına olan inancının bir delili olarak 13 yıl üst üste temettü artırma geçmişi ile besbellidir.

InvestingPro İpuçları, idarenin agresif pay geri alımlarının ve 53 yıldır etkileyici bir biçimde sürdürülen dengeli temettü ödemelerinin, hissedar kıymeti sağlamaya güçlü bir odaklanmayı yansıtan stratejik atılımlar olduğunu vurgulamaktadır. Ayrıyeten, analistlerin önümüzdeki devir için yararlarını üst taraflı revize etmeleri, son on iki aydır kârlı olan şirketin kârlılığını sürdürme potansiyeline ait olumlu hislere işaret etmektedir.

Daha derin bir tahlille ilgilenenler için InvestingPro+, https://www.investing.com/pro/STT adresinden erişilebilen State Street Corporation için ek InvestingPro İpuçları da dahil olmak üzere daha fazla bilgi sunuyor. Şu anda, InvestingPro+%50’ye varan indirimlerle özel bir Yeni Yıl indiriminde mevcuttur ve“SFY24” kupon kodunu kullanarak 2 yıllık abonelikte ek %10 indirim yahut 1 yıllık abonelikte ek %10 indirim için“SFY241” kupon kodunu kullanabilirsiniz.

Bu makale yapay zekanın dayanağıyla oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Koşul ve Şartlar kısmımıza bakın.

Kaynak: Investing TR