Altcoin Haberleri

Starbucks, Meta, Reddit ve Disney Bu Altcoin’i Seçti! Peki Neden?

Son krizin akabinde berbata giden kripto kışının ortasında bu altcoin parlıyor. Blockchain ekosistemi, devasa markalara Web3 dünyasına dahil edebileceğini tekraren gösterdi. Bilhassa Meta, Starbucks ve Disney ile yaptığı muahedeler hayli ses getirdi.

Meta, Disney ve daha fazlası bu blockchain’le paydaşlık kurdu

Polygon blockchain’i büyümeye devam ediyor. Bilhassa son vakitlerde Instagram kullanıcılarının NFT avatarları çok konuldu. Ayrıyeten, Starbucks’ın NFT odaklı bir sadakat ödül programı oluşturması dikkat çekti. Akabinde Reddit, eşsiz NFT avatarları fikri ile ağda karşımıza çıktı. Ünlü spor giysi markası Nike, giysi NFT’leri için Polygon’a katıldı. Ekosistemin, Disney ile bir NFT koleksiyon iştiraki da yer almaktadır.

Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere; Ayrıyeten tüm bu gelişmeler projenin altcoin’i MATIC fiyatını yükseltmektedir. Polygon Studios ile CEO Ryan Wyatt, bu projelerin birinci sonuçlarını açıklıyor. Reddit kısa bir müddet evvel kullanıcılarının fiyatsız bir NFT avatarı alabilmeleri için 3 milyondan fazla Polygon cüzdanı oluşturdu.

Polygon büyümeye devam ediyor

Wyatt, Şubat ayında Polygon Studios’a katıldı. Alanınca son derece teknik bilgilere sahip olduğu bilinmektedir. Ayrıyeten Wyatt, Web3 konusunda bilgili oluşturucularla eşleştirmek için klâsik web ve marka tecrübesine sahip. Genel olarak, daha fazla insanı bir ortaya getirme muhtaçlığı gördüğünü söylüyor:

Web2 şirketleri ile tesir daha büyük ve bu ortaklar için çıkarımlar her vakit daha büyük, zira onlar alanda birinci defa geziniyorlar. Bundan ötürü bunu yaparken çok stratejik davranıyorlar. Bunu konuşmak istiyorlar. Bu başkalarından biraz daha farklı bir tecrübe.

Wyatt, Web3 vizyonunu anlamanın geleceğin kapısı olduğunu belirtmektedir. Wyatt, tecrübeli isimlerin bir ortaya gelerek bu alanı daha yaşanabilir bi hale getireceğinden bahsediyor.

Meta sonrasında Polygon başka rakiplerinden ayrıldı mı?

Polygon, Meta, Disney, Starbucks üzere dev markaların benimsemesiyle büyüyor. Lakin Wyatt, Studios grubunun Immutable X ve Arbitrum üzere rakip ölçeklendirme tahlillerine nazaran avantajlı olarak görülenlere dikkat çekiyor:

Bizlerin yaptığı bu her ne ise, oburlarının vakitle tekrarlayacağı bir şey. Şu andan yararlandığımızı düşünüyorum.

Ancak marka baskısı, öbür şirketleri Polygon’u geliştirmeye ikna eden ağ tesirleri de sağlayabilir. Wyatt, yaklaşmakta olan zkEVM ölçeklendirme teknolojisine işaret ediyor.Geliştiricilere “sonsuza kadar Polygon protokollerinde olabilecekleri” konusunda garanti vermektedir. Ayrıyeten, birçok Web3 kullanıcısının ve geliştiricisinin sağlam bir biçimde kurulduğu platform olarak Ethereum hakkında artan bir fikir birliği olduğunu belirtiyor. Bununla birlikte, Polygon’un markaların bu ekosistemde büyük ölçekli projeler başlatması için bir yol sağladığına inanmaktadır.

Polygon ağı nasıl bu kadar süratli büyüdü?

Wyatt, önde gelen ortaklarının planları hakkında rastgele bir yeni detay paylaşmadı. Fakat kimi teşebbüsleri hakkında yorum yaptı. Meta’nın, Instagram’ın iddiası iki milyar kullanıcısı için NFT basımının kilidini açma planını “ileriye dönük” bir hareket olarak nitelendirdi. Daha sonra, Starbucks’ın yepyeni ödül programının zati “zamanının ilerisinde” olduğunu belirtiyor. Wyatt, kendisininde bir oyun geliştiricisi olduğunu belirtti.

Wyatt, NFT piyasası Magic Eden, Polygon NFT’leri destekleme ve blockchain üzerine inşa edilmiş birkaç yeni oyun projesini başlatma planlarını açıkladı. FTX krizinin Web3’ü etkilemediğini belirtiyor. Ayrıyeten denemek isteyen markaları direkt etkileyeceğine inanmıyor:

Nihayetinde, bu çeşit şeylerin birden fazla merkeziyetsiz bir dünyada çözüldü. Bu problemlerin nerede olduğunu düşünürseniz, bunlar merkezi alışverişler ve Web3’teki ortacılar, değil mi? Merkeziyetsiz, kullanımı daha kolay ve inşa edilmiş bir dünya görmeye başladığınızda, bence tüm bu şeylerden uzaklaşıyorsunuz.

Wyatt, marka ivmesinin devam ettiğini öne sürerek daha fazla iş ortağının geleceğini ima ediyor:

Nihayetinde bizi sorumlu tutmanız gereken şey, bir milyar insanı Web3’e getirmektir” dedi ve “bunu birçok farklı yolla yapacağımızı düşünüyorum.”

Kaynak: Kripto Koin

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu