HaberlerKripto Para Haberleri

Standard Chartered, İrlanda’da Kripto Para Hizmetleri Sunmayı Planladığını Duyurdu

Standard Chartered'ın kripto aracılık kolu Zodia Custody, hizmetlerini İrlanda'daki kurumsal yatırımcılara sunmayı planlıyor.

Temmuz ayında Standard Chartered ve Northern Trust, bir dijital varlık ortak girişim operasyonu olan Zodia Custoday için finansal otoritelerden düzenleyici onay aldı. Zodia Custoday, müşterilere kripto para alanında ticari hizmetler sunmak için kuruldu.

Ortak girişim, Avrupa’nın farklı bölgelerine erişimini genişlettiğinden, Zodia, İngiltere’nin Kara Para Aklama Yönetmeliği kapsamında FCA kaydı verilen dokuz kripto işletmesinden biriydi ve kayıtlara göre, Zodia’nın kaydı 15 Temmuz’dan beri geçerli.

Daha önce bildirildiği gibi, FCA kripto para işletmelerini kendi çatısı altına almaya zorlamıştı ve aynısını yapmak için onayını alan firmaların bir kaydını geliştiriyordu. FCA bunu 2020‘de duyurdu ve yalnızca birkaç firma onayını almayı başarırken, birçoğu işletmesini kapatmak zorunda kaldı.

Standard Chartered ayrıca, Hong Kong tarafından düzenlenen kripto borsası OSL’nin ana şirketi olan BC Group ile birlikte kurumsal bir kripto aracılık değişim hizmeti geliştirmek için çalışıyordu.

SC Ventures tarafından son aylarda sunulan ilerleme ve ürünler göz önüne alındığında, işlem bankacılığının küresel başkanı Alex Manson daha önce şunları belirtmişti:

“Bir varlık sınıfı olarak kripto paraların burada kalacağına inanıyoruz. Zodia Custody’yi, kripto varlıklara yatırım yapmak isteyen kurumsal yatırımcılara sürdürülebilir, güvenli ve sorumlu bir şekilde hizmet etme hedefiyle kurduk. Arzumuz standartları yükseltmek, ekosistemi büyütmek ve gelişmekte olan bir endüstrinin olgunlaşmasına yardımcı olmak. Kurumsal yatırımcılar ve nihayetinde genel olarak toplum için daha kabul edilebilir hale gelmektir.”

Özel haberler,her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Coin bilgi sayfamızdan canlı fiyat takibine hemen başlayabilirsiniz! Daha fazla kripto para haberi için: Kripto Para Haberleri

 

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu