HaberlerKripto Para Haberleri

İngiliz Bankacılık Devi StanChart, Kripto Para Ticaret Platformu Yayınlamayı Planlıyor

Standard Chartered, Avrupa'da bir aracılık ve değişim platformu başlatma planlarıyla kripto para çılgınlığına katılan en son banka oldu.

Bankacılık ve finansal hizmetler alanında faaliyet gösteren Standard Chartered‘ın 70′ten fazla ülkede 1,200‘den fazla şubesi bulunuyor. Kuruluşun merkezi ise Londra’da yer alıyor.

İngiliz bankacılık devi StanChart, bu yıl içinde İngiltere ve Avrupa’da bir kripto para birimi ticaret platformu yayınlamayı planlıyor. Girişim, bankanın yeni teknoloji kolunun bir parçası olarak gelecek.

Şirket, 2020 itibariyle yönetimi altında yaklaşık 1 trilyon dolarlık varlığa sahip. Reuters’in Çarşamba günkü raporuna göre, kurum Avrupa ve İngiltere’de bir dijital varlık aracılık ve değişim platformu başlatma planlarını açıkladı. Projenin, bankanın kurumsal müşterilerine hizmet vereceği belirtildi.

Bu yeni girişim, bankanın Avrupalı ​​kurumsal müşterilerinin Bitcoin, Ethereum ve diğer dijital varlıklarla ticaret yapmalarını sağlayacak. SC Ventures’tan Alex Manson konu hakkında şunları söyledi:

“Dijital varlıkların kalıcı olacağına ve kurumsal piyasa tarafından oldukça alakalı bir varlık sınıfı olarak benimseneceğine dair güçlü bir inancımız var.”

StanChart’ın bu hamlesi, bankanın son birkaç yılda yaptığı birkaç yükseliş yorumundan sonra geldi. Kripto para işlemlerini bloke eden HSBC’nin aksine Standard Chartered, geçen sene Bitcoin saklama hizmetlerini devam ettireceğini belirtmişti.

Bankanın CEO’su Bill Winters, özel sektör ve devlet destekli kuruluşların bu süreçte lider rollere sahip olacağı için dijital varlıkların benimsenmesinin kaçınılmaz olduğunu dile getirdi.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu