Square, Block Inc Olarak Yeniden Markalandırıldı

Square, Block Inc Olarak Yeniden Markalandırıldı

Jack Dorsey‘in Pazartesi gerçekleşen istifasından iki gün sonra Dorsey’in ödeme şirketi Square Inc., markasını değiştirdiğini ve adını Block Inc yaptığını açıkladı. Şirket, Block adının “blockchain” de dahil olmak üzere “birçok ilişkili anlamı” olduğunu açıkladı.

Square, Adını ‘Block’ Olarak Değiştiriyor

Haber, Jack Dorsey’in Pazartesi günü Twitter’ın CEO’luğundan ayrılacağını açıklamasının ardından yaptığı istifa duyurusunun ardından geldi. Block’un kurucu ortağı ve CEO’su Jack Dorsey Çarşamba günü yaptığı açıklamada, “Square markasını, ait olduğu yer olan satıcı işimiz için oluşturduk” dedi. Dorsey ekledi:

Block yeni bir isim, ancak ekonomik güçlendirme amacımız aynı kalıyor. Nasıl büyüdüğümüz veya değiştiğimiz önemli değil, ekonomiye erişimi artırmaya yardımcı olacak araçlar oluşturmaya devam edeceğiz.

Dorsey istifa ettiğinden beri, birçok insan hareketin bitcoin için faydalı olduğunu ve Dorsey’in geçmiş açıklamalarının kripto para birimleri dünyasında çalışmak istediğini yansıttığını düşünüyor. Square isim değişikliği duyurusu ayrıca blockchain teknolojisinden de bahsediyor ve ayrıca Square’in yan kuruluşu Square Crypto‘nun da adını değiştireceğini ortaya koyuyor.

Yeniden marka duyurusu, “Block olarak isim değişikliği, kurumsal varlığı işlerinden veya yapı taşlarından ayırıyor” diyor. “Organizasyonel bir değişiklik olmayacak ve Square, Cash App, TIDAL ve TBD54566975 kendi markalarını korumaya devam edecek. Danışman, İnsanlar ve Finans gibi ekipleri içeren temel bir işgücü, ekosisteme kurumsal düzeyde rehberlik etmeye devam edecek.” Ödeme şirketinin blog yazısında şöyle yazıyor:

İsim değişikliği sonucunda şirketin kendisini Bitcoin’i ilerletmeye adamış ayrı bir girişimi olan Square Crypto, adını Spiral olarak değiştirecek.