HaberlerKripto Para Haberleri

Spor Dünyası Kripto Paraları Nasıl Kucaklıyor?

NFT'ler ve taraftar Token'larının tümü, sporda kripto paraların benimsenmesine katkıda bulunuyor.

Kripto paralar, spor dünyasında hızlı bir şekilde benimsendi. Artık NFT’ler ve taraftar Token’ları gibi kripto varlıklar, spor organizasyonları için yeni değerler yaratıyor. Spor ve kripto, ilgisiz iki dünya gibi görünebilir, ancak daha yakından incelendiğinde birbirlerine sunacakları çok şey var.

2014 yılında, Bitcoin ödeme sağlayıcısı Bitpay, bir kolej futbolu oyunu olan St. Petersburg Bowl’a sponsor olmak için ESPN ile anlaştı. Küçük olmasına rağmen, ilk büyük kripto spor anlaşması olarak önemli bir dönüm noktası oldu. Bunun yanında New York Giants, Grayscale Investments ile ortaklık kurarak ligin kripto sponsorluğuna sahip ilk takımı oldu.

Futbol 2021’de kripto para sponsorluğu trendini başlatırken, kriptoyla bağlantısı olmayan bir spor ligi bulmak zor. NBA takımı Portland Trail Blazers kısa süre önce kripto para uygulaması StormX ile bir ortaklık yaptığını duyurdu.

Bu yılın başlarında Miami HEAT, kripto para borsası FTX ile özel bir isim hakkı anlaşması imzalayarak stadının adını “FTX Arena” olarak değiştirdi.

[affiliate_news2 id=”4056″]

19 yıllık anlaşma 135 milyon dolar değerindeydi. Bunu takiben FTX, 23 Haziran’da Major League Baseball ile beş yıllık bir anlaşma yaparak bugüne kadarki en büyük kripto spor sponsorluğuna imza attı .

Sponsorluk anlaşmalarına dahil olanlar, spor hayranlarına kripto para hizmetlerinin pazarlanmasında çok fazla potansiyel görüyor.  FTX ile yapılan anlaşma hakkında yorum yapan MLB Gelir İdaresi Başkanı Noah Garden konu hakkında şunları söyledi:

“Hayranlarımız, oyunumuza katılmak için yeni teknolojileri kullanmaya erken başladı.”

Kripto para borsaları ve ödeme sağlayıcıları, sponsorlukların çoğunu oluşturarak spor hayranları ile kripto para biriminin benimsenmesi arasındaki önemli geçişi vurguluyor.

Ek olarak MLB ekibi Oakland A‘nın bu yılın başlarında Bitcoin ile kombine bilet sunmaya başladığı biliniyor. Spor kuruluşları ayrıca kripto sponsorluklarını genç hayranları çekmek için ihtiyaç duyulan bir fırsat olarak görüyor.

Özel haberler,her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Coin bilgi sayfamızdan canlı fiyat takibine hemen başlayabilirsiniz!

 

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu