Sparkasse’den Sonra İki Alman Bankası Daha Kripto Hizmetler Planlıyor

Sparkasse’den Sonra İki Alman Bankası Daha Kripto Hizmetler Planlıyor

Sparkasse‘nin (Alman Tasarruf Bankaları Birliği) kripto cüzdan duyurusunun ardından Commerzbank ve Volks Bank da benzer hizmetler planlıyor.

Sırasıyla bir Alman uluslararası bankası ve kooperatif bankalarının markası olan Commerzbank ve Volks Bank, müşterilerin kripto para birimleri alıp satmalarını sağlamak için konseptler geliştirmeye başladı.

  • Alman liberal-muhafazakar gazetesi Frankfurter Allgemeine Zeitung Pazartesi günü haberi açıkladı.
  • Volks Bank‘ın bir sözcüsü, grubun bankanın kripto hizmetleri sunup sunmayacağına ve müşterilerin bunları doğrudan hangi biçimde ticarete tabi tutabileceklerine karar verme konusunda “ileriye sürdüğünü” söyledi.
  • Bu arada Commerzbank, dijital varlıkların ticareti ve korunması ile ilgili olarak kripto konusunda “yoğun” çalıştıklarını söyledi.
  • Commerzbank, sanat ve gayrimenkul gibi mevcut gerçek hayattaki varlıklar için NFT‘ler oluşturmak amacıyla bu baharda Deutsche Borse ve Fintech 360x ile bir ortaklığa girdi.

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: Shopify CEO’su Lütke, Yeni Twitter Handle ile Ethereum Topluluğuna Katıldı

  • Her bankanın kripto hizmetleriyle ilgili haberler, Sparkasse‘nin dün 2022’de müşterileri için bir kripto cüzdanı piyasaya sürebileceğini bildiren bir duyurunun ardından geldi. Sparkasse, 400’den fazla tasarruf bankasının bulunduğu bir ağdan oluşan Almanya’nın finans kurumları arasında pazar lideridir.
  • Sparkasse, Commerzbank ve Volks Bank birlikte Almanya’nın bankacılık pazarının büyük çoğunluğuna kolay kripto erişimi sağlayabilir.