Sotheby’s, Banksy Açık Artırması İçin ETH Tekliflerini Gerçek Zamanlı Olarak Alacak

Sotheby’s, Banksy Açık Artırması İçin ETH Tekliflerini Gerçek Zamanlı Olarak Alacak

Prestijli müzayede evi Sotheby’s, ünlü sokak sanatçısı Banksy’nin eserlerinin yer aldığı 18 Kasım açık artırması için Ethereum ( ETH ) tekliflerini gerçek zamanlı olarak kabul edeceğini duyurdu.

Sotheby’s, bunun bir müzayede evinin fiziksel bir sanat eseri üzerindeki ödeme için gerçek zamanlı olarak kriptoyu ilk kez kabul edeceğini iddia ediyor.

‘Şimdi Akşam Müzayedesi’ başlıklı müzayede, Banksy’nin Trolley Hunters ve Love Is In The Air‘i içeriyor. İhale fiyatları ETH’de açıklanacak olsa da, kazanan teklif sahipleri eserler için Ether, Bitcoin ( BTC ) veya USD Coin (USDC) ile ödeme yapma seçeneğine sahip.

Sotheby’s ilk olarak Mayıs ayında farklı bir Banksy müzayedesi için BTC ve ETH’yi ödeme olarak kabul etmeye başladı. NFT stüdyosu ve blockchain teknoloji platformu Mojito için finansman sağlamak da dahil olmak üzere NFT projelerini finansal olarak destekledi. 

Ayrıca Ekim ayında Pranksy, PleasrDAO, Paris Hilton ve diğerleriyle birlikte Metaverse temalı bir NFT platformu başlattı. Ancak Sotheby’s, kripto ve blok zinciri ile ilgili müzayede evleri arasında yalnız değil.

Rakip müzayede evi Christie’s, geçen Mayıs ayında düzenlediği bir CryptoPunks müzayedesinde ödeme olarak ETH’yi kabul eden ilk şirket oldu. Christie’s ayrıca ünlü Beeple’s The First 5000 Days’i 69 milyon doların üzerinde sattı.