Sonoco’nun Fiyatlarındaki Artış Graphic Packaging ve WestRock’a Yaradı – Truist

Sonoco’nun Fiyatlarındaki Artış Graphic Packaging ve WestRock’a Yaradı – Truist

Ambalaj ve endüstriyel eserler üreticisi Sonoco Products (SON), tüm kaplanmamış geri dönüştürülmüş karton (URB) çeşitleri için ton başına 50 $ fiyat artışı ilan etti.

“Daha yüksek üretim maliyetlerini telafi etme” gereksiniminden kaynaklanan bu fiyat artışı 1 Şubat 2024 tarihinde yürürlüğe girecek.

Truist’in finansal analistleri, bu haberin başta Graphic Packaging (GPK) ve WestRock (WRK) olmak üzere şirketin kimi rakipleri için yararlı olacağına inanıyor.

“URB fiyat artışı ve benzeri maliyet enflasyonu göz önüne alındığında, kaplamalı geri dönüştürülmüş karton (CRB) üzere ek karton kategorileri için fiyat artışları gelmezse şaşırırız. Bu fiyat artışı, konteynır kartonu üreticileri tarafından geçen hafta açıklanan ve 1 Ocak’tan itibaren geçerli olmak üzere astar kartonu için ton başına 70-75 dolar ve orta uzunluk kağıt için ton başına 100-110 dolar artış içeren fiyat artışlarıyla uyumludur. Ayrıyeten bu durumu talepteki kademeli güzelleşmeye, arzdaki azalmaya ve azalan stok düzeylerine bağlıyoruz,” dedi.

GPK için 31$ fiyat maksadı ile Al tavsiyesini ve WRK için 40$ fiyat gayesi ile Tut tavsiyesini sürdürüyorlar.

Bu makale AI’nin yardımıyla üretilmiş ve çevrilmiş ve bir editör tarafından gözden geçirilmiştir. Daha fazla detay için lütfen Karar ve Şartlarımıza bakın.

Kaynak: Investing TR