Son piyasa araştırması BTIG’yi SentinelOne’ın pay senedi performansı konusunda optimist kılıyor

Son piyasa araştırması BTIG’yi SentinelOne’ın pay senedi performansı konusunda optimist kılıyor

BTIG, SentinelOne, Inc (S) için tavsiyesini (Nötr’den) Al durumuna yükseltti ve şirketin payları için 12 aylık fiyat amacını 30,00 $ olarak belirledi. Bu karar, siber güvenlik yazılımı kesiminin kapsamlı bir formda incelenmesinin akabinde alındı.

BTIG, siber güvenlik yazılımı bölümünde kapsamlı bir araştırma yürüttü ve uç nokta müdafaa yazılımı pazarına ait içgörü kazanmak için beş üst seviye kurumsal Bilgi Güvenliği Yöneticisi ve Bilgi Yöneticisi ile görüştü. Genel olarak, bu görüşmeler boyunca uç nokta muhafaza yazılımı ortamıyla ilgili konuşmalarda kıymetli bir artış oldu. Analistler, kesimin 2023 yılına kıyasla 2024 yılı için büyüme beklentileri konusunda daha optimist hale geldi.

BTIG analistleri, “Bu ortamda, SentinelOne hakkındaki geri bildirimler genel olarak olumluydu,” dedi.

“SentinelOne’ın birincil amaç pazarındaki pazar hissesini artırmaya devam etmesi için kıymetli fırsatlar görüyoruz. Ayrıyeten şirketin gelecekteki eser lansmanları konusunda da kendimize güveniyoruz,” biçiminde yorumda bulundu.

Müşteri harcama eğilimlerini takip etme konusunda uzman olan beş dal uzmanının tamamı, uç nokta muhafaza yazılımının 2024 yılında 2023 yılına kıyasla daha avantajlı şartlarla müsabakasının mümkün olduğunu belirtti. Bu olumlu değişim, 2023 yılı uç nokta müdafaa yazılımı sanayisi için bir geçiş yılı olarak görülürken, 2024 yılı için öngörülen siber güvenlik yazılımı harcamalarındaki genel artışla temaslıdır.

BTIG, SentinelOne’ın gelecek eserlerine olumlu bakıyor ve bu eserlerin önümüzdeki 12 ila 24 ay içinde şirketin büyümesine katkıda bulunacağını öngörüyor. SentinelOne’ın bulut güvenliği kısmının değerli bir büyüme alanı olduğunun altını çiziyor, PingSafe’in Cloud Native Application Protection Platform özelliklerini geliştirmek için satın alınmasını övüyor ve Veri Lake ve Purple AI üzere yeni tekliflere yönelik birinci yansıların yürek verici olduğunu belirtiyorlar.

SentinelOne’ın satışları son altı ayda güzelleşme gösterdi ve bu da hem yakın hem de genişletilmiş finansal projeksiyonlara olan itimadı artırdı.

Piyasa analistleri, 2024 yılının dördüncü mali çeyreği için, bir evvelki yıla nazaran %38’lik bir artışla 723 milyon $ Yıllık Yinelenen Gelir (ARR) öngörüyor. Lakin BTIG, SentinelOne’ın 730 milyon dolara yakın bir ARR elde edebileceğini ve bunun da yıldan yıla %40’lık bir artışa işaret ettiğini öngörüyor. Birinci kestirimler temkinli olsa da BTIG, 2025 mali yılı için SentinelOne’ın piyasa iddialarını aşmasını, büyüme oranlarının potansiyel olarak %32 ila %33’e ulaşmasını ve böylelikle ARR’de beklenen %30’luk artışı aşmasını bekliyor.

Pazartesi sabahı piyasa açılışı öncesinde, SentinelOne’ın payları piyasa öncesi süreçlerde %8,29 oranında artış gösterdi.

Bu makale yapay zeka yardımıyla üretilmiş ve çevrilmiştir ve bir editör tarafından gözden geçirilmiştir. Daha fazla detay için lütfen Karar ve Şartlarımıza bakın.

Kaynak: Investing TR