Son 12 Saatte 31 Milyon Dolarlık Ethereum Tasfiye Edildi

Son 12 Saatte 31 Milyon Dolarlık Ethereum Tasfiye Edildi

Veriler, kripto fiyatının 3,8 bin doların altına düşmesiyle yalnızca son 24 saatte Ethereum tasfiyelerinin 45 milyon doların üzerine çıktığını gösteriyor.

ETH için tasfiye verileri, son dört saat içinde 15 milyon dolarlık vadeli işlemlerde tasfiye edildiğinden bugün bazı ağır tasfiyeler olduğunu ortaya koyuyor.

Verilere bakmadan önce, herhangi birinin türev ticareti kavramından haberdar olmaması durumunda, Ethereum vadeli işlem piyasasının nasıl çalıştığına dair temel bir özet elde etmek en iyisi olacaktır.

Bir vadeli işlem ürünü, tüccarların, söz konusu varlığı fiilen elinde bulundurmak zorunda kalmadan bir emtia fiyatına oynamalarına izin veren bir üründür.

Vadeli işlem ürünü, sadece fiyat yükseldiğinde değil, aynı zamanda aşağı hareket ettiğinde de kazanç elde etme olanağına izin verdiği için kripto dünyasında oldukça popüler bir ticaret şeklidir.

Katılmak için, yatırımcıların teminat görevi gören bir miktar başlangıç marjı (Ethereum, fiat veya hatta başka bir kriptoda olabilir) ortaya koyması gerekir. Tüccarlar daha sonra daha yüksek kazançlar elde etmek için genellikle marjdan birkaç kat daha büyük olan kaldıraçtan yararlanabilirler.

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: Dünya üzerindeki Bitcoin Madencilerinin %20’si Hala Çin’de!

Ancak, bahis başarısız olursa ve fiyat ters yönde hareket ederse, tüccar kaldıraç ticaretinin doğası gereği önemli kayıplar alabilir. Başlangıç marjı kaybolduğunda (borsaya bağlı olarak tamamen veya kısmen), ticaret şirketi pozisyonu zorla kapatır. Bu, “tasfiye” olarak bilinir.

Bugünün Ethereum Tasfiyeleri hakkında bazı veriler:

Görünüşe göre bugün bazı ağır tasfiyeler oldu | Kaynak: coinglass.com

Görünüşe göre bugün bazı ağır tasfiyeler oldu | Kaynak: coinglass.com

Yukarıda görebileceğiniz gibi, yalnızca son dört saat içinde 15 milyon dolardan fazla ETH tasfiye edildi ve son on iki saatte ise bunun iki katı ETH tasfiye edildi.

Toplamda, son 24 saat içinde ETH’de 45 milyon dolardan fazla pozisyon tasfiye edildi.

ETH’nin Fiyatı 3,8 bin doların altına düştü

Yazım sırasında, Ethereum’un fiyatı son yedi gün içinde %6 düşüşle 3.79 bin dolar civarında dalgalanıyor. Geçen ay, kripto %12 değer kaybetti.

Aşağıdaki grafik, son beş gün içinde kripto fiyatındaki eğilimi göstermektedir:

ETH'nin fiyatı son birkaç gündür dalgalı | Kaynak: TradingView'de ETHUSD

ETH’nin fiyatı son birkaç gündür dalgalı | Kaynak: TradingView’de ETHUSD

Ethereum son zamanlarda çoğunlukla yatay hareket etti ve şimdiye kadar herhangi bir iyileşme belirtisi olmadı. Kriptonun konsolidasyondan ne zaman kopabileceği veya hangi yöne kaçabileceği şu anda belli değil.