Solana’nın yeni telefon modeli ağır ilgi görüyor

Solana’nın yeni telefon modeli ağır ilgi görüyor

Investing.com – Solana, kripto para piyasalarındaki yükselişinin yanında akıllı telefon bölümünde de Blockchain tabanlı telefon üretimiyle isminden kelam ettirmeye devam ediyor.

Blockchain tabanlı akıllı telefon şirketi Solana Mobile, piyasa sürdüğü birinci telefon modeli Solana Saga da değerli bir muvaffakiyet yakaladıktan sonra yeni telefon modeli için ön sipariş almaya başladı. Daha uygun fiyatlı olarak piyasa sürülmesi beklenen yeni telefon modeli için birinci iki günde 30 binin üzerinde sipariş alındığı raporlandı. Ön talebin hayli yüksek olması, Solana’nın Web3 alanında global çapta bir adaptasyon gayesine ulaşmak için kıymetli adım olarak görülüyor.

Solana’nın Blockchain tabanlı yeni telefon modeli, Solana Saga ile misal özelliklere sahip olacakken akıllı telefonda kripto cüzdanı, özel Android yazılımı ve kripto uygulamlarına kolay erişim sağlamak için bir merkezsiz uygulama mağazası dahili olarak bulunuyor. Yeni modelin daha uygun fiyatlı olmasının yanında daha uygun bir donanıma da sahip olması, ön talebin de yüksek olmasını sağlamış gözüküyor.

Akıllı telefon eleştirmenlerinin Solana Saga modeline getirdiği tenkitlere duyarsız kalmayan geliştiriciler, artık Solana Mobile 2.0’ı piyasaya sürerek daha âlâ bir kullanıcı tecrübesi elde etmeye çalışıyor. Solana Mobile, yeni lansmanla daha bilinir bir marka haline gelmek ve Solana ekosistemini geliştirmeyi hedefliyor.

Bununla birlikte piyasada yeni akıllı telefonu satın alanlara Solana ekosisteminin tanınan göğüs coin’i BONK’un dağıtılacağına dair söylentiler bulunsa da şimdi bu hususla ilgili resmi bir açıklama bulunmuyor. Tekrar de Solana topluluğu yeni akıllı telefon ile ilgili mümkün teşvikleri heyecanla bekliyor.

Yatırım Dünyasına InvestingPro ile Hükmedin

Finans dünyasında gerçek bir değişim için InvestingPro ile tanışın! Borsa datalarından adil pahalara, sıhhat durumu tahlillerinden profesyonel grafiklere kadar, muvaffakiyete giden yolda size rehberlik edecek her şey burada. Özel indirim kuponlarımızla, seçtiğiniz planınızda %60’a varan avantajlar sizinle. INVTROZEL1A ve INVTROZEL2 kodlarıyla bu fırsatı 31 Ocak’a kadar kaçırmayın. Zira kusursuz yatırım, harika araçlarla başlar.

Kaynak: Investing TR