Solana ve Bu Altcoin Önemli Bir Ortaklığa İmza Attı: Altcoin Uçtu!

Solana ve Bu Altcoin Önemli Bir Ortaklığa İmza Attı: Altcoin Uçtu!

Velo ve Solana, Laos Digital Gold için bir MOU imzaladı. Velo altyapı katmanı, Solana ise Blockchain katmanı olarak hizmet verecek. Grup, dijital süreçler için kullanıcı tabanının genişlemesinin ipuçlarını veriyor. Bu haber Solana üzerinde tesirli olmazken, VELO fiyatı güçlü artış kaydetti.

Velo ve Solana kıymetli bir paydaşlık için bir ortaya geldi!

Velo ve Solana Foundation, Laos Dijital Altın süreçleri için bir takas odası konusunda bir paydaşlık duyurdu. Duyuruda Velo, proje için takas odası kurmak üzere bir mutabakat mutabakatı (MOU) imzaladığını açıkladı. Bu, ortağı Lightnet ve Solana Vakfı ile işbirliği için de olacak. Velo, projenin süreçleri için altyapı katmanı ve takas odası olarak hizmet verirken, Solana Laos Gold için Blockchain yerleşim katmanı olacak.

Açıklamaya nazaran bu iştirak, Blockchain’deki tüm süreçleri teminat altına almayı amaçlıyor. Ayrıyeten, kullanıcılar için sıkıntısız bir süreç tecrübesi yaratmayı hedefliyor. Birlikte çalışabilirliği ve kontaklı bir ekosistemi teşvik etmek maksadıyla Laos Digital Gold projesi Solana’nın Blockchain, Nova ve EVM uyumlu Blockchain’leri birbirine bağlayacak formda yapılandırılacak. Bu sayede Laos’un Projesi, sistemden daha fazla yarar sağlamak isteyen kullanıcılarla birlikte benimsenme oranını artıracak. Takım, Solana’nın iştirakini dijital alanda finansal yatırım ve fırsatın bir karışımı olarak vurguluyor. Açıklamada şu tabirler yer alıyor:

Mutabakat Zaptı ayrıyeten Solana’nın L1, Nova ve EVM uyumlu Blockchain’leri ortasında birlikte çalışabilirliği artırmak için sağlam bir köprü düzeneği da içeriyor. Bu teşebbüs, farklı Blockchain ağlarında kripto varlıkların bağlanabilirliğini ve erişilebilirliğini teşvik eden Blockchain’lerin birbirine bağlılık prensibiyle uyumlu.

Solana ve VELO fiyatları nasıl reaksiyon verdi?

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, bu cins haberler çoklukla token fiyatlarını olumlu tesirler. Lakin, haberin akabinde Solana’nın mahallî tokeni SOL fiyatı bir reaksiyon vermedi. Yazı sırasında SOL, günlük bazda %0,7 düşüşle 180 dolar düzeyinde süreç görüyordu. Bununla birlikte, VELO fiyatı güçlü artış gördü. Token, gün içinde seyrettiği 0,01 dolar düzeylerinden 0,14 dolara hakikat güçlü bir atak yaptı. Yazı sırasında VELO, günlük bazda yaklaşık %25 artışla 0,14 dolar yakınlarında süreç görüyordu.

VELO günlük fiyat grafiği. Kaynak: CoinMarketCap

Ekip Laos Gold için likidite öneriyor

Ayrıca platform, Solana Blockchain’de on-ramp ve off-ramp dışı sistemleri de içeren likidite idaresi protokollerini uygulayacak. Bu, kripto süreçlerini güçlendirmek için daha sonra global bir sürümden evvel Güneydoğu Asya’da piyasaya sürülecek. Bu, Solana Vakfı ile yeni yükseltmeler ve artan bir kullanıcı tabanı da dahil olmak üzere değerli bir paydaşlığın gerisinden geliyor. Muahede uyarınca Velo, Laos Gold’un sıkıntısız çalışmasını sağlıyor. Bu bağlamda grup, açıklamada şu konuların altını çiziyor:

Bu işbirliği, varlık transferleri, likidite sağlama ve Web3 faaliyetleri için yeni imkanlar sunarak, cross-chain süreçlere yönelik artan talebi karşılayarak ve Web3 ekosisteminin büyümesine katkıda bulunarak kıymetli bir ilerlemeye işaret ediyor.

Kaynak: Kripto Koin